Через карантинні заходи в Україні зріс попит на мед

18 березня 2020 2962 0
Через карантинні заходи в Україні зріс попит на мед
Kurkul.com

В Україні середнє споживання меду на душу населення складає близько 1 кг на рік. В зв’язку із загостренням ситуації з коронавірусом, в Україні зріс попит на мед. Про це Kurkul.com повідомив бджоляр та співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

«Як відомо, споживання меду в Україні має сезонний характер — мед переважно сприймають як «ліки», а про зміцнення імунітету згадують зазвичай взимку та на початку весни. В той час як максимальну користь для організму можна отримати за умови регулярного споживання натурального меду», — зазначив Валерій Курейко.  

Після загострення епідеміологічної ситуації у Європі та введення в Україні низки обмежувальних карантинних заходів, спостерігається зростання попиту на мед та продукти бджільництва, насамперед, пилок та прополіс, а також забрус. Споживачі поспішають придбати мед для себе та близьких, адже з кожним весняним тижнем у бджолярів його стає все менше, а мед нового сезону з'явиться на ринку не раніше червня.

«Логічно, що у ситуації, яка склалася, люди звернулися до перевірених віками засобів зміцнення та підтримки імунітету — до них традиційно відносять бджолиний мед.  Звичайно, мед не є антивірусним засобом сам по собі. В той же час, у людини з хорошим імунітетом більше шансів не захворіти, а якщо навіть захворіє, то швидше подолати хворобу», — сказав Валерій Курейко. 

Читати за темою: Андрій Гармаш: Від локального стандарту на мед виграють пасічники і споживачі

Також він додав, що в Україні середнє споживання меду на душу населення складає близько 1 кг на рік, у Греції і Словенії споживання меду на душу населення складає  понад 1,5 кг, а у Німеччині та Швейцарії — близько 1,3 кг на рік. Проте, вказані країни не є провідними виробниками меду, як Україна. 

«Насправді 1 кг на рік —  не так багато. Якщо виходити із рекомендованої добової норми, яка складає 1-2 столові ложки для дорослого, то 1 кг можна спожити менше ніж за 2 місяці,  а за рік обсяг споживання складе 10-12 літрів на одну дорослу людину», — вважає Валерій Курейко.

На думку експерта загальний обсяг виробництва меду в Україні в 2019 р. досягнув понад 100 тис. т. При цьому, внутрішній ринок України споживає трохи менше половини від  вказаного обсягу. Іншими словами, якщо в 2019 р. було вироблено понад 100 тис. т, а на експорт пішло 55,6 тис. т, то на внутрішньому ринку залишилося близько 40-50 тис. т.

Виконано за допомогою Disqus