Науковці використовуватимуть бджіл для доставки біологічних ЗЗР

12 квітня 2020 3880 0
Науковці використовуватимуть бджіл  для доставки біологічних ЗЗР
Kurkul.com

Компанія Bee Vectoring Technology (BVT) запропонувала інноваційну технологію векторизації бджільництва. Суть технології полягає у використанні бджіл для захисту врожаю за допомогою природного процесу запилення. Повідомляється на сайті компанії.

Зазначається, що компанія розробила технологію, яка повністю змінює методи захисту посівів. Науковці пропонують використовувати бджіл для доставки біологічних ЗЗР до квітучих культур.

«Нещодавно ми запатентували свій власний біопестицид. У нас є 2 різних типи дозаторів: один для комерційних вуликів джмелів і другий — для комерційних вуликів бджіл. Через дозатори комахи збирають порошок, що містить корисні для рослин мікроорганізм. Після того, як комахи залишають вулики, потрапивши на квітку, біопестицид потрапляє на тканину рослини і захищає її від різних хвороб та шкідників», — повідомив генеральний директор BVT Ашиш Малик.

На його думку, ця технологія ідеально підходить для захисту рослин саме на стадії цвітіння. Для більш пізніх стадій або неквітучих культур вченими розробляються мікробні біопродукти для обробки листя та насіння.

«Минулого року у лабораторії ми оцінили 6 мікроорганізмів і у цьому році проведемо польові дослідження. Це перший продукт, зареєстрований EPA для доставки бджіл. CR-7 є запатентованим штамом гриба Chlonostachys rosea і відмінно справляється з різними некротрофічними захворюваннями. На даний час ми вже продаємо їх у США і розширюємо ринок збуту. Плануємо до кінця року почати реалізовувати програму в Європі», — підсумував він.

Читайте також: В Україні змінять програму підтримки бджільництва

Виконано за допомогою Disqus