Морози пошкодили посіви озимини в усіх регіонах

30 березня 2020 282 0
Морози пошкодили посіви озимини в усіх регіонах
Kurkul.com

Через суттєве зниження середньодобових температур повітря, впродовж останнього тижня, в усіх регіонах виникли характерні пошкодження озимих зернових та ріпаку, що може негативно вплинути на формування майбутнього врожаю.

Експерти компанії UKRAVIT радять аграріям ретельно відстежувати стан своїх посівів і своєчасно проводити заходи щодо оптимізації фізіологічного стану культур.

«За даними нашої агрономічної служби, на озимих зернових і ріпаку, в усіх регіонах спостерігаються ушкодження, спричинені зниженням температури повітря та прикореневого шару ґрунту. Симптоми проявляються в побурінні кінчиків рослин озимих зернових, розривах тканин та хлорозі ріпаку озимого, зниженні тургору та в’яненні культур. При цьому ослаблені рослини стають вразливими до збудників хвороб, які можуть швидко проникнути до пошкоджених листків і стебел, та шкідників, що завдяки м’яким умовам цьогорічної зими оптимально перезимували», — зазначив керівник агрономічного департаменту компанії UKRAVIT Олександр Мигловець.

З метою збереження посівів та відновлення оптимального фізіологічного стану у максимально стислі строки фахівець рекомендує застосувати препарати-антистресанти.

«Вони, з одного боку, зміцнять рослини в цілому, зменшать негативний вплив абіотичного стресу та пришвидшать відновлення рослин, а з іншого — швидко та ефективно усунуть дефіцит необхідних елементів живлення культур, особливо фосфору», — відзначив Олександр Мигловець.

Для швидкого подолання стресу та підживлення озимих культур в умовах знижених температур він рекомендує застосувати комплексне легкозасвоюване добриво Авангард Фосфіт К (фосфор Р2О5 — 420 г/л, калій K2O — 280 г/л). Фосфіти надзвичайно рухливі, тож пришвидшують транспорт поживних елементів до пошкоджених клітин навіть за понижених температур, завдяки чому рослини швидко відновлюються. Окрім того, препарат володіє додатковими фунгіцидними та імунностимулюючими властивостями.

Щоб швидше вивести рослини зі стресового стану, Олександр Мигловець також радить провести позакореневу обробку препаратом Авангард Стимул. Завдяки наявності у складі препарату цілого комплексу стимулюючих речовин, таких як гумат калію, бурштинова кислота, фітогормони та мікроелементи, він сприяє швидкому відновленню рослин після стресу, утворенню потужної кореневої системи, активізації росту листя та стебел.

Коли ж середньодобові температури стабілізуються, експерт радить підживити озимі зернові та ріпак комплексним препаратом Авангард Гроу Аміно. Амінокислоти, які входять ло складу препарату швидко засвоюються і прискорюють обмінні процеси рослин. Застосуванні даного препарату поліпшує вегетативний розвиток озимих, їх адаптивність до стресів, а також підвищує продуктивність культур в цілому.

Читайте також: Фермери можуть втратити до 30% врожаю ріпаку через заморозки

Виконано за допомогою Disqus

+ 19° ... + 12°

Вітер

2.1м/с

Опади

0мм

Вологість

63%