Україну чекає дефіцит племінних бджоломаток через коронавірус

31 березня 2020 754 0
Україну чекає дефіцит племінних бджоломаток через коронавірус
Kurkul.com

У зв'язку з пандемією коронавірусу, надходження в Україну бджоломаток з інших країн є проблематичним. Про це Kurkul.com повідомив бджоляр та співвласник ТМ «Знатний Мед» Валерій Курейко.

«У цьому сезоні може виникнути дефіцит племінних бджоломаток породи бакфакст, карніка та італійської породи. З іншого боку, європейські породи у нас ніколи не відігравали ключової ролі, адже в Україні переважають місцеві породи — перш за все, Українська степова, в окремих регіонах України також поширені Поліська бджола і Карпатка», — зазначає Валерій Курейко.

Експерт також інформує, що на пасіках 80-90% бджолосімей перезимували добре, нині практично у всіх вуликах є від 1 до 4 рамок розплоду, активно йде розвиток.

«Навіть постійна зміна температури у березні не вплине на зростання бджолосімей. Такий змінний температурний режим спостерігається в Україні останні три роки, і бджоли місцевої популяції вже адаптувалися», — вважає Валерій Курейко.

За словами експерта, особливістю цього року є рання весна, цвітіння медоносів почалося на 3-4 тижні раніше, ніж зазвичай.

«Наприклад, в Київській області акація зазвичай зацвітає у кінці травня — на початку червня, але в цьому році вона може зацвісти вже 1-5 травня. Дуже важливо, щоб на той час бджолосім'ї були вже досить сильними для повноцінного збору нектару з акації та інших весняних медоносів», — каже Валерій Курейко.

Оцінюючи ситуацію з бджолопакетами в цілому, пасічник зазначає: «В Україні щорічно формується і продається до 500 тис. бджолопакетів. З них до 2/3 від загальної кількості йде на відновлення загиблих взимку сімей і близько 1/3 — на розвиток пасіки».

Нагадаємо, що через карантинні заходи в Україні зріс попит на мед.

Виконано за допомогою Disqus

+ 9° ... + 5°

Вітер

3.2м/с

Опади

1.1мм

Вологість

100%