Молочний ринок очікує глобальна криза — думка

4 квітня 2020 1205 0

У 2020 році попит на молоко та молочну продукцію суттєво зменшиться через світову кризу та пандемію коронавірусу. Також на ринок молока негативно вплине падіння цін на нафту та закриття HoReCa (Hotel, Restaurant, Cafe) по всьому світу. Отже, більш за все, молочний ринок очікує глобальна криза.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав економіст інвестиційного відділу FAO Андрій Ярмак.

«Постраждає найбільше саме жир — падіння на жирні продукти буде більшим, ніж на білкові», — зазначив Андрій Ярмак. 

Так, за даними екперта, умовна прибутковість виробництва молока (УМІ) в січні-березні 2020 року була на 16,7% вищою, ніж за той же період попереднього року.

«Це був найприбутковіший перший квартал для професійних виробників молока за останні шість років, але прибутки молочних фермерів падають вже п’ять місяців поспіль», — зазначив експерт. 

За словами андрія Ярмака, як і в січні та лютому 2020 року, УМІ в березні 2020 року був найвищим за шість років. Але показник УМІ до попереднього місяця знову знизився на 4%. Це трози більше падіння, ніж традиційне для цього місяця.

«Така тенденція для молочників неприємна і майже весь запас переваги в прибутковості, отриманий в середині 2019 року, зараз вже використаний. У березні 2020 року прибутковість виробництва була лише на 6,9% вищою, ніж в березні минулого року», — відмітив Андрій Ярмак.

Але, при цьому, все ж, вже тринадцять місяців поспіль умовна прибутковість виробництва молока (УМІ) є незмінно вищою, ніж в тому самому місяці рік тому.

Андрій Ярмак прогнозує, що у квітні виробники молока отримають різке зниження прибутковості. З одного боку впадуть ціни на сире молоко, адже попит на продукти падає у всьому світі, у той час як молоко продовжує вироблятися, так само як і молочні продукти. З іншого боку, корми в гривні поки що дорожчають, але переважно за рахунок девальвації. Світовий же попит на них падає.

Виконано за допомогою Disqus