НААН зафіксувала найбільшу пилову бурю на Київщині

27 квітня 2020 363 0

Науковці лабораторії аерокосмічного зондування агросфери Інституту агроекології і природокористування НААН 16 квітня зафіксували на Київщині масштабну пилову бурю. Спостереження проводились за допомогою супутника Sentinel-5P UV Aerosol Index, який дозволяє відстежувати концентрацію аерозолів від пилу та попелу. Повідомляється на сайті НААН.

«Зона з найвищою концентрацією аерозолей на час зйомки була зафіксована над полями Макарівського та Бородянського районів, де спостерігалась дефляція верхнього шару ґрунту, спричинена поривчастим вітром зі швидкістю, яка місцями досягала 22 м/с», — йдеться у повідомленні.

За словами науковців, ця пилова буря має ряд екологічних та економічних наслідків, що пов’язані з дефляцією верхнього родючого шару ґрунту під час посівного періоду, коли у ґрунт саме внесли добрива та гербіциди, які внаслідок буревію опинилися у водоймах, на присадибних ділянках та в межах населених пунктів. Це несе загрозу втрати урожаю та здоров’ю населення.

«Окрім екологічних та економічних наслідків, варто відзначити унікальність цього явища. Пилова буря такого масштабу вперше фіксується у зоні Полісся та у західному напрямку. До цього пилові бурі спостерігалися локально у посушливих південних регіонах України, у межах локальних вітрових коридорів раз на декілька років», — повідомили вчені.

У НААН зауважили, що це прояви процесів опустелювання у зонах Лісостепу та Полісся. В умовах відсутності опадів, ризик повторення такого явища зберігається до травня та ймовірно буде лишатися актуальним у наступні роки.

Читайте також: Експерт озвучив причини пилової бурі в Україні

 

Виконано за допомогою Disqus