Фітосанітарна служба виявила карантинні бур’яни в тютюновій сировині з Азербайджану

11 травня 2020 421 0

На Тернопільщині під час проведення фітосанітарного контролю тютюнової сировини, яка надійшла з Азербайджану, вагою 29 т — виявлено карантинні, обмежено поширені на території України бур’яни — амброзію полинолисту (Ambrosia artemisiifolia L.) та сорго алепське (гумай) (Sorghum halepense (L.) Pers.). Про це повідомляють у Держспоживслужбі.

Щоб у подальшому не допустити подібні випадки, до країни-експортера надіслано нотифікаційне повідомлення про невідповідність вантажу фітосанітарним вимогам. До зараженого вантажу вжито відповідні фітосанітарні процедури

Нагадаємо, що шкодочинність амброзії надзвичайно велика. Розвиваючи потужну надземну масу й кореневу систему, вона пригнічує культурні рослини та засмічує посіви всіх польових культур. Шкодочинність сорго алепського також зумовлена зниженням урожайності культур і засміченням врожаю. Головну шкоду сорго завдає своєю потужною кореневою системою, яка дуже ускладнює якісний обробіток ґрунту. При значній забур’яненості, очистити поля від кореневища практично неможливо.

Виконано за допомогою Disqus