За втрачені від посухи посіви компенсують 5 тисяч грн/га

15 травня 2020 497 0
За втрачені від посухи посіви компенсують 5 тисяч грн/га
Kurkul.com

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України бачить необхідність виділення грошової компенсації фермерам за втрату посівів через посуху з розрахунку 4,5-5 тис. грн за гектар постраждалих посівів. За розрахунками Мінекономіки, велика частина коштів піде аграріям Одеської області.

Про це під час онлайн-конференції повідомив заступник міністра Тарас Висоцький, інформує УНІАН.

«Ми бачимо необхідність виділення безповоротної разової допомоги, наші розрахунки показують, що це має бути близько 4,5-5 тис. грн на один гектар. І хоча не буде прив'язки до регіону, але ми розуміємо, що 70-75%, а то і 85%, піде в Одеську область», — сказав він.

За словами Тараса Висоцького, інструмент компенсації повинен бути максимально простим — для цього необхідно буде підтвердити статус сільгосптоваровиробника, а Укргідрометцентр додатково підтвердить площу постраждалих посівів. Заступник міністра додав, що на цей час Мінекономіки шукає спосіб реалізації цієї ідеї.

«Ми шукаємо юридичний момент, як це зробити швидше. Можна виділити кошти з фонду, сформованого для боротьби з коронавірусом, прирівнявши це до форс-мажору. Є можливість через бюджет, але це довше», — зазначив він.

Нагадаємо, за 8 місяців на посаді заступника міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України Тарас Висоцький не домігся обіцяних результатів по 8 ключових позиціях. 

Виконано за допомогою Disqus