ALFA Smart Agro поділились досвідом впровадження стандартів CropLife

19 травня 2020 26 0
ALFA Smart Agro поділились досвідом впровадження стандартів CropLife
ALFA Smart Agro ALFA Smart Agro поділились досвідом впровадження стандартів CropLife

Бездоганна якість продукції — один з основних принципів роботи українського виробника засобів захисту рослин ALFA Smart Agro. Одним з факторів, що забезпечують високу якість ЗЗР, є дотримання компанією стандартів CropLife для попередження перехресного забруднення виробничих ліній. Про те, чому це так важливо, розповіла директор з якості ALFA Smart Agro Інна Тавлуй.

«На підприємстві, де виробляють засоби захисту рослин, потрібно бути надзвичайно обережними, щоб не допустити перехресного забруднення продуктів. Особливо небезпечно, коли гербіцидні компоненти потрапляють в засоби для захисту від хвороб або шкідників. Як показує досвід компаній-учасниць CropLife International, навіть мікродоза гербіцидного компонента в іншому препараті може пригнічувати рослини», — пояснила Інна Тавлуй.

Найбільш дієвий спосіб забезпечити якість препаратів – запобігти будь-якому ризику перехресного забруднення продуктів. З цією метою в ALFA Smart Agro строго дотримуються рекомендацій CropLife, а саме:

  • 1) Сировина для виробництва гербіцидів зберігається на окремій площі, впроваджене спеціальне маркування сировини.
  • 2) Розділення цехів: лінія для виробництва гербіцидів на БЗПФ знаходиться в окремому цеху.
  • 3) Використовується матриця очищення для планування виробничого циклу кожного продукту.
  • 4) Поділ вентиляційних потоків, тобто вентиляційні потоки гербіцидного цеху не пересікаються з вентиляцією інших цехів.
  • 5) Ретельне замивання виробничих ліній після завершення виробництва кожної партії препарату. Миється лінія не тільки всередині, але також зовнішня частина і повітропровід.
  • 6) Перед запуском виробництва кожного нового продукту проводяться лабораторні тести змивних вод на наявність частинок попереднього препарату. Цей показник не повинен перевищувати встановлені норми.
  • 7) Кольорове маркування інвентарю. На кожній лінії використовується інвентар різного кольору, щоб виключити можливість його застосування на інших лініях. У лабораторії інструменти для відбору проб і проведення вхідного контролю для кожної групи продуктів також мають своє маркування.

«CropLife — це рекомендації лідерів галузі для виробників пестицидів. Ми беремо на озброєння кращі світові практики і використовуємо їх у себе, щоб виробляти продукцію високої якості. Будь-які ризики в цьому питанні для нас неприпустимі», — підкреслила директор з якості ALFA Smart Agro Інна Тавлуй.

Виконано за допомогою Disqus