На Білоцерківському елеваторі запрацює оновлена лабораторія

25 травня 2020 617 0
На Білоцерківському елеваторі запрацює оновлена лабораторія

Новий сезон на підприємстві «ОЛАМ Білоцерківський елеватор», яки є ланкою компанії OLAM International, планують зустрічати з більш широкими можливостями. Тут розраховують, що модернізація дозволить прискорити приймання і, у цілому, збільшить обсяги перевалки, але особливо — олійних культур, пише Elevatorist.com.

Елеватор став ланкою компанії OLAM International в 2016 році.

«Сума інвестицій у модернізацію склала близько $160 тис.», — розповідає Роман Григораш, директор компанії.

Фінанси направили на покупку лабораторного обладнання для аналізу олійних, на модернізацію території і складу, на посилення залізничного навантаження, а також на навантажувач і нові автомобільні ваги.

Лабораторію «ОЛАМ Білоцерківського елеватора» почали комплектувати додатковим обладнанням ще під час поточного сезону.

Уже в 2019/2020 МР лаборанти підприємства визначали наявність ГМО, працювали з інфрачервоним аналізатором Mininfra, із наборами для визначення сажки. Але для того, щоб більш детально аналізувати партії зернових і олійних культур, у лабораторію купили сертифікований експрес-аналізатор SupNIR-2700.

«Аналізатор призначений для роботи з цільним зерном різних культур. Це і олійні культури, і злакові: пшениця, ячмінь, ріпак, соняшник, соя. Аналіз дозволяє швидко зрозуміти якість ріпаку за такими показниками, як глюкозинолати і ерукова кислота, що впливають на ціну і клас, а в ріпаку та соняшнику — дізнатися вміст олії. Клієнт при цьому, не здаючи зерно на тривалі хіманалізи, розуміє, яка партія у нього йде», — ділиться начальник лабораторії Анна Елонова.

Нове обладнання дасть можливість реалізувати на елеваторі «амбітний план по ріпаку», говорить Кирило Бондаренко. Тепер не потрібно везти зразки олійних в інші лабораторії і чекати результату цілих 5 днів. Лаборант «ОЛАМ Білоцерківського елеватора» робить експрес-аналіз і через хвилину отримує інформацію про якість партії.

«За цей сезон ми відкатали сам механізм нашої роботи, плюс навчилися працювати з тестами ГМО. У нас все вийшло, нарікань з боку наших покупців і поклажодавців не було. У новому сезоні у нас під ріпак буде виділено 5 підлогових складів, це дозволить одноразово зберігати до 10 тис. т», — планує Кирило Бондаренко.

Він пояснив, що експрес-аналізатор SupNIR-2700 дасть можливість прискорити і роботу з соняшником.

«ОЛАМ Білоцерківський елеватор» запрошує потенційних поклажодавців до співпраці.

Зв'язатися з підприємством можна по тел: (097) 937-50-70, (067) 503-73-93.

Виконано за допомогою Disqus