Реклама

Урожай ячменю на Одещині катастрофічно низький — фермер

18 червня 2020 5450 0
Урожай ячменю на Одещині катастрофічно низький — фермер
Kurkul.com

На Одещині розпочали збір ячменю. Врожайність не перевищує 1 т/га. Про це Kurkul.com повідомив головний агроном СФГ «Балкани» Анатолій Волканов.

«Ячмінь почали вже збирати. Проте він у нас згорів. У нас біда. Збираємо близько 1 т/га. Також маємо пшеницю, тут ситуація дещо краща, ніж з ячменем», — розповів фермер.

Також він додав що за два тижні розпочнуть збір ріпаку.

Аналогічна ситуація по всій Одеській області. Фермер із Саратського р-ну Одещини Сиров Іван, керівник СВК «Сергіївка» розповів, що із 1 тис. га ріпаку вижила лише половина. За словами фермера, урожайність буде не більше ніж 0,5 т/га.

Фермер також зазначив, що їх господарство ще не розпочинало жнива. Розпочати збір пшениці планують за півтора тижня. У господарстві її посіяли 1,5 тис. га, хоча частина посівів теж загинула і їх довелось пересівати.

«Ячмінь у нас весь згорів. Зараз його пересіваємо соняшником», — зазначив Іван Сиров.

Фермер додав, що за 24 роки це перший раз така катастрофічна ситуація на Одещині.

«Поганий був 2003 рік, 2007, минулий рік був поганий, але не в такій мірі», — сказав фермер.

Та зазначив, що не вірить у те, що держава компенсуватиме фермерам збитки.

Нагадаємо, на полях Одещини склалась катастрофічна ситуація. Уже підтверджено загибель понад 300 тисяч гектарів озимини і дані щодня зростають. За прогнозами управління аграрної політики Одеської ОДА, площа знищених посухою озимих може сягнути 500 тисяч гектарів, тобто половини посів.

Фермери б'ють в набат, оскільки держава не помічає, що на території Одеської області відбулось дійсно стихійне лихо. Наразі фермерам, як ніколи потрібна підтримка та допомога зі сторони держави.

Виконано за допомогою Disqus