В Україні подорожчає мед — пасічники

22 червня 2020 6652 0
В Україні подорожчає мед — пасічники
pixabay.com

Пасічники прогнозують подорожчання меду, оскільки холодна весна й затяжні травневі дощі позбавили бджолярів надій на акацієвий мед. Повідомляє vechirka.net.

«Акація — один із основних медоносів. Однак у цьому році під час її цвітіння лили дощі й була така температура, при якій бджоли не літають. Тому акацієвого меду не буде. Мені дуже шкода, бо цей мед вважається найкращим і на нього завжди є попит», — розповів пасічник із Тальнівського району Микола Слободяник.

Він стверджує, що цвіту на акації цьогоріч було дуже мало.

«Залишилося хіба 10% від усієї кількості. Дуже пошкодили дерево квітневі й травневі заморозки», — зазначив бджоляр.

Тепер пасічники покладають надію на соняшниковий мед.

«Соняшник цвістиме в липні, то, може, хоч тоді буде тепла погода й ми щось візьмемо. Є ще, правда, липа, але її не так багато, як нам хотілося би, тому її навряд чи можна вважати основним медоносом. Раніше сіяли багато гречки, а тепер це роблять вряди-годи. Ще й, буває, сіють якусь китайську, на яку бджоли не літають», — підсумував Микола Слободяник.

Також бджолярі Черкащини зазначили, що такого голодного року для бджіл раніше не було. Бджіл доводилось підгодовувати сиропом.

Також бджолярі додали, що трилітрова банка меду на ринках наразі коштує від 250 до 300 гривень. Це найдорожча ціна за останні роки і вона може зростати.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus