Реклама

Дозвільні процедури в АПК адаптують до вимог ЄС

11 грудня 2015 46 0
Дозвільні процедури в АПК адаптують до вимог ЄС
Lastnews.com.uaДозвільні процедури в АПК адаптують до вимог ЄС

Усі дозвільні процедури до 2020 р. в агросекторі адаптують до вимог Європейського Союзу. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України Ярослав Краснопольський, пише Мінагропрод.

«За рік роботи у міністерстві я часто зустрічався із представниками аграрного бізнесу. Як великого, так і з фермерськими господарствами чи невеликими агровиробниками. Найчастіше люди порушують єдину проблему — тиск і надмірне державне втручання у справи підприємців», — сказав він.

За його словами, суспільство втомилося від бюрократії і корупції під час отримання великої кількості часом нікому непотрібних документів.

«Адже люди змушені тижні і місяці витрачати на «колекціонування» паперів, кожний з яких вимагає фінансових і часових витрат. Особливо часто такі закиди лунали на початку поточного року. Однак вже із літа їх стало відчутно менше. Адже запрацювали дієві механізми децентралізації. Мінагропрод ініціював і розпочав глибоку комплексну реформу з дерегуляції галузі», — підкреслив Ярослав Краснопольський.

Він наголосив, що відповідними документами за рік, що минає, скасовано 42 дозвільні документи, зокрема ветеринарних свідоцтв, сертифікатів якості, у тому числі карантинних сертифікатів. Скасовано шість ліцензій, перестало бути обов’язковим ветеринарне свідоцтво (форми №2). Окрім того, запроваджено більше 50 інших законодавчих змін з дерегуляції.

«Ми розглядаємо дерегуляцію, як важливий інструмент на шляху євроінтеграції України. Відтак, розраховуємо до 2020 р. усі дозвільні процедури в агросекторі адаптувати до вимог ЄС. Це дозволить вирішити кілька важливих завдань. По-перше, ми полегшуємо життя людям і стимулюємо розвиток аграрного бізнесу. По-друге, відкриваємо дорогу масштабним інвестиціям у галузь. По-третє, даємо мешканцям сільської місцевості шанс на європейське життя в Україні», — зазначив посадовець.

Виконано за допомогою Disqus