В Україні потрібно запровадити державну компенсацію страхового платежу — Слободяник

1 вересня 2020 34 0
В Україні потрібно запровадити державну компенсацію страхового платежу — Слободяник
Kurkul.com

Українські аграрії вимагають запровадити державну компенсацію страхового платежу. Про це повідомив голова ГС «Всеукраїнський Конгрес Фермерів» Іван Слободяник, інформує farmers.org.ua.

Зазначається, що компенсація страхового платежу — поширена практика в країнах Євросоюзу. Норма передбачає, що страхуючи врожай, фермер робить платіж страховій компанії і потім йому повертають від 30% до 80% цього платежу.

«Єдиний механізм, яким пробують вирішити цьогорічну ситуацію з посухою — кошти з резервного фонду. Щоправда досі нічого не виплачено…. А з коштів на державну підтримку аграріїв надати компенсацію – неможливо юридично. Тому компенсація страхового платежу — єдиний вихід!», — наголосив голова ГС «Всеукраїнський конгрес фермерів».

Читати за темою: Аграрії Одещини будуть судитися за обіцяну компенсацію через посуху

Він зазначив, що окрім аграріїв, запровадження компенсації страхового платежу позитивно відіб’ється і на ринку страхування, оскільки залучить туди нових робітників. Але якщо агрострахування не буде врегульоване законодавчо — державі це коштуватиме набагато дорожче.

«Найближчим часом плануємо зустріч з профільним комітетом ВР, де будемо наголошуватимуть на запровадженні компенсації страхового платежу. Бо йдеться не просто про втрату ринків збуту сільгосппродукції, а й про продовольчу безпеку країни загалом!», — резюмував Іван Слободяник.  

Не пропустіть актуальні матеріали на сайті:

Виконано за допомогою Disqus