Ферми стали виробляти 50% сирого молока для переробки

24 грудня 2015 69 0
Більше 50% сирого молока для переробних підприємств виробляють ферми
Кurkul.comБільше 50% сирого молока для переробних підприємств виробляють ферми

Уперше за довгий час більше 50% сирого молока для переробних підприємств стали виробляти товарно-промислові ферми, а не особисті корови селян, пише «Інфагро».

Нав'язування молочникам мінімальних закупівельних цін на сире молоко від населення на рівні 4 грн/л (яке активно обговорюється сьогодні на рівні законопроекту) обернеться на практиці масовою відмовою переробників від «домашнього» молока.

«Всіх корів виріжуть на другий день. Заводам буде просто невигідно працювати з селянами. Купувати їх молоко ніхто не буде», — побоюється голова Асоціації виробників молока Андрій Дикун.

Основний прогноз експертів на найближчий час — відхід найменш ефективних виробників з ринку, скорочення виробництва і переробки молока. До кінця цього року в Україні будуть вирізані 10-20% поголів'я великої рогатої худоби, підрахували в Асоціації виробників молока.

За оцінками асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» (УКАБ), через зменшення поголів'я виробництво молока в Україні у 2015 р. скоротиться на 7% — до 10,4 млн т.

У міру скорочення пропозиції молока і зниження випуску молокопродуктів експерти побоюються поновлення їх імпорту. Умови для цього поліпшуються. Посилення конкуренції на ринку молокопродуктів поставить підприємства перед дилемою: укрупнюватися або закриватися.

Виконано за допомогою Disqus

- 10° ... - 13°

Вітер

3.3м/с

Опади

0мм

Вологість

78%