Реклама

Уряд затвердив порядок звірки відомостей про держреєстрацію земельних ділянок

27 листопада 2020 49 0
Уряд затвердив порядок звірки відомостей про держреєстрацію земельних ділянок
Kurkul.com

Аби запобігти рейдерським захопленням, уряд затвердив порядок звірки відповідності відомостей Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо земельних ділянок, речові права та їх обтяження на які зареєстровано, із відомостями Державного земельного кадастру щодо наявності державної реєстрації таких земельних ділянок.

Про це повідомляє Zemelka.ua з посиланням на пресслужбу Кабінету міністрів України.

За словами першого заступника міністра юстиції Євгенія Горовця, до Закону від 5 грудня 2019 року №340-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству» було внесено відповідні зміни, що дозволять держреєстраторам у режимі реального часу отримувати відомості з Державного земельного кадастру про права на земельні ділянки, зареєстровані до 2013 року.

Читайте також: В Україні можуть затвердити процедуру уникнення подвійної реєстрації земельних ділянок

«У попередній період траплялися випадки реєстрації речових прав на земельні ділянки, відомості про які відсутні в Державному земельному кадастрі. Зважаючи на те, що держава визнає дійсність вже зареєстрованого речового права та задля захисту прав власників земельних ділянок від можливих рейдерських захоплень, необхідно провести звірку відомостей вказаних автоматизованих систем та оприлюднити її результати», — зазначив Євгеній Горовець.

Затверджений порядок визначає процедуру здійснення Мін’юстом та Держгеокадастром разової звірки відповідності відомостей Держреєстру. Результати звірки публікуватимуться на офіційному сайті Мін’юсту в разі, якщо відсутні офіційні записи в Держгеокадастрі.

«Цей механізм дозволить виключити можливість помилки державного реєстратора під час державної реєстрації речових прав на земельні ділянки», — додав Євгеній Горовець.

Читати за темою: Земля постійного користування має успадковуватись нащадками фермерів — думка

Виконано за допомогою Disqus