ЄІБ кредитує український АПК на €400 млн

28 грудня 2015 98 0
В АПК залучать €400 млн
Vybor.uaВ АПК залучать €400 млн

У понеділок, 28 грудня, прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк підписав фінансову угоду (проект «Основний кредит для аграрної галузі – Україна») між Україною та Європейським інвестиційним банком, пише прес-служба Уряду.

Реалізація Угоди дасть можливість залучити €400 млн на 12 років з 4-річним пільговим періодом для підтримки аграрного сектору України. Кошти планується спрямувати на реалізацію проектів в сфері вирощування зернових та олійних культур, модернізації рибного господарства і аквакультури в Україні, йдеться у повідомленні.

«Кредитором у рамках проекту виступатиме Європейський інвестиційний банк. Позичальником ресурсів виступатиме Україна в особі Міністерства фінансів, яке за участю Міністерства аграрної політики та продовольства та у взаємодії з ПАТ «Укрексімбанк» здійснюватиме відбір проектів та моніторинг їхньої практичної реалізації», — інформує сайт.

Також додається, що за рахунок кредитних коштів ЄІБ може бути покрито до 50% вартості визначених проектів. Джерелом фінансування решти 50% вартості будуть власні кошти банків-учасників або кошти кінцевих бенефіціарів. Тому реалізація Проекту сприятиме акумулюванню фінансових ресурсів в обсязі, принаймні еквівалентному €800 млн.

Виконано за допомогою Disqus