Реклама

В Україні продовжать дорожчати міндобрива — думка

23 грудня 2020 460 0
В Україні продовжать дорожчати міндобрива — думка
Kurkul.com

Підвищення цін мінеральних добрив на українському ринку може зберегтися до березня 2021 р. Таку думку висловив Сергій Пісоцький, директор ІА «Маркер», інформує «АПК-Інформ».

«В кінці 2020 р. на тлі зростаючого дефіциту пропозиції стали стрімко зростати ціни на добрива, перш за все, азотної групи. В середньому з середини листопада до кінця грудня ціни в азотному сегменті зросли на 10-15%. Найгостріше питання стоїть з наявністю товару в секторах карбаміду та сульфату амонію. Тут ціни виросли на 18% і 25% відповідно», — зазначив експерт.

На його думку, в секторі фосфорних і комплексних добрив також відзначається підвищувальний тренд, але меншими темпами. За вказаний період середній індикатор цін виріс в групі фосфорних добрив на 5-10%, а в групі комплексних — на 3-8%.

«З огляду на низькі обсяги імпорту протягом усього року, ситуація в кінці року була очікуваною. Національні виробники не в змозі самостійно забезпечити сезонний попит, навіть в силу логістичних обмежень, а без підживлення ринку імпортним товаром можна було прогнозувати виникнення дефіциту пропозиції в кінці року з початком активного попиту під весняну кампанію», — вважає Сергій Пісоцький.

Читати за темою: В Україні розпочали утилізувати тару з-під пестицидів

Виконано за допомогою Disqus