Реклама

Термін окупності RTK-системи складає 1 рік — експерт

11 січня 2021 104 0
Термін окупності RTK-системи складає 1 рік — експерт
Kurkul.com

Термін окупності RTK-системи для господарств із земельним банком понад 500 га складає 1 рік. Про це повідомив засновник компаній «Френдт» та FarmRTK Віталій Шуберанський у матеріалі RTK-системи: що це, скільки коштує та які переваги — розбираємось разом на Kurkul.com.

Він зазначив, що одна базова станція коштує близько $10 тис. Вартість прийому одного супутникового сигналу високої точності на одиницю техніки — €300 на місяць, €580 на 3 місяці та від €1000 на рік. 

«За умови коректно укладеного договору з компанією-постачальником і вчасно проведеної оплати встановити обладнання можна за 2 дні», — додав Віталій Шуберанський.

Читати за темою: Економія пального, ЗЗР та насіння — досвід використання RTK-станцій

Крім того, експерт акцентував, що фермер із земельним банком, наприклад, 300 га, який обробляє власну землю, за допомогою RTK-систем отримує можливість краще виконувати інші функції: продавати зерно, купувати запчастини тощо, адже йому не потрібно «рулити» процесом — трактор їде сам по собі.

«Аграрій, обробивши свої поля, буде мати можливість здати власну техніку в оренду. На ринку є досить багато обладнання, яке здається в оренду, але сусідні господарства нададуть перевагу техніці з автопілотом та RTK. Отож, фермер буде обробляти землі і сусідніх господарств, заробляючи більше грошей», — підсумував Віталій Шуберанський.

 
Виконано за допомогою Disqus