Закупівельні ціни на живець свиней — прогноз на 1-7 лютого

29 січня 2021 11360 0
Закупівельні ціни на живець свиней — прогноз на 1-7 лютого
Kurkul.com

За прогнозом аналітичного відділу Асоціації «М’ясної галузі» закупівельні ціни на свиней живою вагою 1-7 лютого 2021 р. становитимуть 37-38 грн/кг на. Про це повідомила пресслужба Асоціації.

Згідно з прогнозом, закупівельна ціна не зміниться наступного тижня. 

«Через надлишок пропозиції на ринку свиней і курятини — ріст ціни на свиней неможливий і став би загрозою для галузей свинарства і птахівництва», — зазначили аналітики.

Збільшення різниці в цінах на м’ясо в Україні по відношенню до імпорту — призведе до значного збільшення імпорту м’яса, далі надлишок пропозиції — обвалить ціни на м’ясо в Україні, що зробить вирощування свиней і птиці в Україні збитковим.

Такий сценарій міг реалізуватися ще в середині 2020 р., якби ріст цін на м’ясо не зупинився.

Ціни на напівтуші свиноматок на німецькій біржі зменшилися до €0,65/кг, напівтуші кондиційних свиней — €1,19/кг. 

Як зазначають в Асоціації, спекуляції на цінах на м’ясо в такій складній ринковій ситуації можуть тільки нашкодити підприємствам, які вирощують свиней і птицю. У свинарів залишається великий резерв зниження собівартості — перевитрати щороку 8 млрд грн на корми і ліки.

Тим часом у країнах з розвиненим свинарством відбуваються великі цінові зміни на ринку. 

За актуальними даними на поточну дату від CEPEA (Бразилія), зниження ціни за останні два тижні у Бразилії відбулось на 26% або 0,35 євро/кг.

Ціни ж в США та Канаді зросли, а у ЄС знаходяться на стабільному, але й досі низькому рівні. Навіть при такій ціні, свинарі Євросоюзу мають прибутки завдяки нижчій собівартості.

Читайте також: В Україні істотно подешевшав живець свиней 

Виконано за допомогою Disqus