Україна проведе торговельну місію до Південно-Африканської Республіки

31 березня 2021 33 0
Україна проведе торговельну місію до Південно-Африканської Республіки
pixabay.com

Торговельна місія України до Південно-Африканської Республіки (ПАР), яка відбудеться 13-18 квітня 2021 р., відкриває великі можливості для налагодження зовнішньої торгівлі та потенційної співпраці на одному з найбільш перспективних ринків Африки. Про це повідомляється на сайті Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA).

В Асоціації відзначають, що ПАР вважається «африканським хабом». Це створює додаткові можливості для розширення географії експорту і на інші африканські держави — Намібію, Ботсвану, Зімбабве та Мозамбік. Крім того, будуть корисними для майбутньої співпраці вже напрацьовані зв’язки UBTA у Танзанії та Кенії.

«Останні 10 років фактично не було стабільної комунікації та співпраці між урядами України та ПАР. Це призвело до суттєвих експортних втрат, нереалізованого та згаяного потенціалу торгівлі на африканських ринках. Станом на сьогодні ПАР та ще 7 країн Африки перегнали Україну за темпами економічного зростання, в Африку зараз активно інвестують Китай, США та Росія», — наголосили в Асоціації.

Місія та наступні спільні кроки Мінекономіки України і UBTA повинні зупинити падіння товарообігу між нашими країнами та сприяти його значному збільшенню. Вказується, що з 2013 р. товарообіг України з ПАР впав з $220 млн до $100 млн на рік.

Голова правління UBTA Дмитро Лось розповів, що з боку ПАР попередню участь у торговельній місії підтвердили представники приватного та державного секторів економіки, важкої індустрії, продовольчих та непродовольчих торговельних мереж, а також імпортери і місцеві дистриб’ютори.

«Південно-Африканську Республіку також називають Швейцарією Африканського континенту, вона є логістичними воротами в інші країни Африки. У ПАР потужний флот, власне кораблебудування, два величезних порти. Тут є 5 атомних електростанцій, розвивається видобуток нафти та газу, є потужні торговельні мережі. Завдяки напрацьованим UBTA контактам представників ділового осередку ПАР та за допомогою локальних торгово-промислових палат, для учасників торговельної місії будуть організовані зустрічі не лише з представниками південно-африканського бізнес-середовища, але і з потенційними партнерами з країн-сусідок ПАР», — зазначив Дмитро Лось.

Торговельна місія до ПАР відбудеться в межах реалізації стратегії розширення географії експорту та просування української продукції закордоном. Місія організовується Мінекономіки України спільно з Посольствами України у ПАР та ПАР в Україні, Держпродспоживслужбою, за підтримки UBTA.

Зустрічі відбудуться у столиці ПАР Преторії, Йоханнесбургу та одному з найбільших міст і портів країни Дурбані. До участі у Місії запрошуються представники українського АПК, машинобудування, металургії, харчової промисловості, фармацевтичного сектору, інших галузей.

Читайте також: Ще одна країна Африки розпочала закупівлю українських яблук

Виконано за допомогою Disqus