Реклама

Україна планує відкрити експортні ринки на всіх континентах світу

4 травня 2021 71 0
Україна планує відкрити експортні ринки на всіх континентах світу
pixabay.com

За пів року Україна  відкрила 8 нових експортних ринків. Про це повідомила Голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька, інформує пресслужба відомства.

«Важливим пріоритетом для нас є робота з відкриття нових ринків для експорту української продукції. Адже це нові робочі місця для українців та доходи до державного бюджету від сплати податків», — зазначила вона.

За 6 місяців було відкрито ринки Японії, Лівії, Аргентини та Лівану для українських виробників молочка та молочних продуктів. Ефіопія стала відкритою для українських виробників яєць, Сербія — для українського тваринного білка, ОАЕ — для великої рогатої худоби. До Литви тепер можна експортувати арахнідів для потреб захисту рослин (йдеться про ентомофагів — комах, які споживають або паразитують на шкідниках рослин та використовуються для захисту сільськогосподарських культур).

Читати також: Товарообіг між Китаєм і Україною зріс на понад 20%

«Крім того, 63 товарні позиції в 11 державах та міжнародних економічних організаціях перепогоджені. Мова йде, в першу чергу, про країни СНД, із якими з 13 квітня 2021 року діють нові правила торгівлі через втрату чинності Угоди про співробітництво в галузі ветеринарії, що була підписана ще в 1993 році. Також через зміни умов торгівлі перепогоджені документи з Сінгапуром та Південною Кореєю», — повідомила Владислава Магалецька.

Крім того, забезпечено проведення аудиту Європейської Комісії з метою оцінки офіційного контролю над виробництвом та сертифікацією молока та молочних продуктів, призначених для експорту до Європейського Союзу. Також проведено роботу для визнання Європейським Союзом зонування України за високопатогенним грипом птиці, завдяки чому з 20 березня вдалося відновити експорт продукції птахівництва до ЄС.

Наразі триває робота по відкриттю ринків на всіх континентах світу. Серед найбільш перспективних для експортерів країн — країни ЄС, Китай, Сінгапур, Індія, В’єтнам, ПАР та Індонезія.

Читати за темою: Експорт українських фруктів до Африки зросте

Виконано за допомогою Disqus

Реклама