Пальне додали до списку товарів протиепідемічного призначення

12 травня 2021 65 0
Пальне додали до списку товарів протиепідемічного призначення

Пальне в Україні додали до списку товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби Covid-19, спричиненої коронавірусом. Відповідна постанова опублікована на сайті уряду, пише glavcom.ua.

Це означає, що відтепер власники заправок мають звітувати уряду про свої наміри підняти ціни. Причому про плани, змінити ціни на стелах, АЗС повинні повідомляти Кабмін за 20 днів до зміни цін.

«Декларування зміни роздрібних цін на бензини марки А-92 та А-95 і дизельне пальне здійснюється суб’єктом господарювання щодо об’єкта (закладу) роздрібної торгівлі у разі збільшення роздрібної ціни товару на 1 відсоток і більше у порівнянні з роздрібною ціною на момент декларування за 20 днів до початку застосування роздрібної ціни, яка декларується, без урахування дня декларування», — йдеться у додатку до постанови.

Урядовці пішли на цей крок, щоб контролювати ціни на пальне, які останнім часом постійно зростають. Так, наприклад, за даними «Консалтингової групи А-95», у період з 7 по 11 травня заправки підняли ціни на бензини і дизельне пальне у межах 10-50 копійок за літр.

Гуртові партії дизельного палива в Україні за той же період подорожчали на 10%, бензину — на 8%.

В Кабміні вважають, що контроль цін дозволить впливати на ситуації, що склалася на паливному ринку України. Тож теоретично рішення уряду має позитивно вплинути на цінову ситуації на ринку.

Нагадаємо, з метою недопущення дефіциту дизпального на ринку України, в Кабміні повідомили про можливі додаткові поставки з Республіки Білорусь, Литви, Угорщини та Туреччини

Виконано за допомогою Disqus

+ 16° ... + 3°

Вітер

1.5м/с

Опади

0мм

Вологість

65%