У Польщі фермеру загрожує 8 років в’язниці за масове отруєння бджіл

19 травня 2021 129 0
У Польщі фермеру загрожує 8 років в’язниці за масове отруєння бджіл
pixabay.com

У Польщі фермер обприскав ріпак інсектицидом, в наслідок чого загинуло 7,5 млн бджіл. Фермеру загрожує 8 років в’язниці. Про це повідомляє Świdnica24.pl.

Зазначається, що фермер обприскав ріпак інсектицидом, що містить диметоат. Наступного ранку, коли бджоли сиділи на квітках ріпаку, їх контакт із речовиною виявився згубним. Цілих 7,5 млн з них загинули в муках.

За даними порталу, районна прокуратура подала обвинувальний акт проти фермера до районного суду у Свидниці. Чоловікові загрожує позбавлення волі на строк до восьми років.

Читати також: Стало відомо, як відбувається отруєння бджіл пестицидами

«Фермер для обприскування використовував речовину, дозволену на той час лише для таких культур, як: озима пшениця, озимий ячмінь, озиме тритикале, жито, ярий ячмінь (для боротьби із злаковим хвощем і попелиць), капуста (для боротьби з попелицею), троянди під покривами, цукровий буряк (для боротьби з попелицею). Не дозволялося використовувати його для квітучих рослин. Через два тижні димеотат був повністю заборонений до використання в усіх видах рослин по всьому Європейському Союзу», — йдеться у повідомленні.

Втрати місцевих пасічників виявились величезними. Загинуло 245 бджолиних сімей з 8 пасік у Модлішові, Погожалі та Вітошові. Збитки власників пошкоджених пасік оцінювались у 560 тис. злотих.

«Справа не лише в грошах. Звинувачення, яке ми висунули фермеру, стосується екологічної катастрофи місцевого масштабу. Екосистему було зруйновано, бо постраждали не лише бджоли», — підкреслив прокурор Марек Русін.

Фермер заслухав кримінальні справи, в яких йому загрожує від 6 місяців до 8 років ув’язнення.

Читати за темою: На Закарпатті загинуло 8 мільйонів бджіл

Виконано за допомогою Disqus

+ 17° ... + 6°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

81%