Фермер розповів про переваги вирощування смородини

2 червня 2021 94 0
Фермер розповів про переваги вирощування смородини

У ФГ «Мрачковські» з Хмельниччини на 30 га вирощують смородину. Невдовзі плантації планують збільшити й насадженнями порічки. Повідомляє jagodnik.info.

Як зазначається, керівник господарства В’ячеслав Мрачківський взявся відродити незаслужено втрачену популярність смородини.

«Обмірковуючи, яку культуру вирощувати, свій вибір на смородині ми зупинили тому, що це досить цікава і популярна ягода. До того ж її вирощувати вигідно та дешевше, якщо порівнювати зі створенням яблуневого чи іншого фруктового саду. Ще одним важливим фактором стало й те, що смородина набагато простіша в обробітку, а її врожай збирати легше», — розповів В’ячеслав Мрачківський.

Обираючи сортовий склад майбутньої плантації, у ФГ «Мрачковські» зупинилися на сортах української селекції Ювілейна Копаня, Вернісаж і Софіївська. Також посадили сорт польської селекції Тібен, але через певні причини його довелося викорчувати. Усі саджанці власник господарства купував у польських плодорозсадниках, які мають ліцензію і гарну репутацію. Тепер же садивний матеріал у господарстві вирощують самотужки.

«Що цікаво, польські фермери, які займаються смородиною, вирощують у себе сорти лише української селекції. І вони визнають: саме наші сорти на 100% працюють на ягідника. Особисто для мене не існує кращого сорту смородини за Ювілейну Копаня, яка має великі й солодкі ягоди», — розповів садівник.

Читайте також:

Виконано за допомогою Disqus

+ 16° ... + 3°

Вітер

1.5м/с

Опади

0мм

Вологість

65%