В Україні ціни на суницю садову не опустяться нижче 30 грн/кг — фермер

9 червня 2021 78 0
В Україні ціни на суницю садову не опустяться нижче 30 грн/кг — фермер
pixabay.com

Закарпатські фермери, які вже третій тиждень збирають урожай суниці садової, стверджують, що ціна на ягоду в Україні не опуститься менш ніж 30 грн/кг. Про це повідомляє «Перший Кабельний».

За словами фермера із Закарпаття, наразі збирають урожай італійського сорту «Румба».

«Щодо ціни, то сезон почався зі 130 грн/кг. Наразі полуниця коштує 35-40 грн/кг. Але набагато дешевше ягода в 2021 р. вже не буде.  Раджу господиням не баритися і починати заготовляти ягоду на зиму», — зазначає фермер.

Також нагадаємо, дощі зіпсували високий урожай мелітопольської черешні. Виробники ягід втратили значну частину ранніх сортів врожаю. Середньопізні та пізні сорти можуть також постраждати через надлишок вологи.

«Якщо говорити про сорти, які наразі дозрівають, зокрема Валерій Чкалов, то це дуже сумна картина. Складно вибрати цілі плоди. За такої погоди загнивання відбувається протягом 5-10 годин. Щодо середньопізніх і пізніх сортів — картина краща, але якщо дощі триватимуть, від надлишку вологи будуть тріскатися. Сам потенційний урожай у місті ще 3 тижні тому був непоганий, а тепер, за фактом, може бути гірше, ніж минулого року», — сказав Володимир Сєнін, директор Мелітопольської дослідної станції садівництва ім. М. Сидоренка.

Читати також: Малина для свіжого ринку з часом коштувати дорожче за лохину — Ярмак

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 5°

Вітер

2.7м/с

Опади

0мм

Вологість

58%