Україна може збільшити обсяги експорту зерна до Алжиру — УЗА

19 серпня 2021 316 0
Україна може збільшити обсяги експорту зерна до Алжиру — УЗА
Kurkul.com

Двосторонню торгівлю зерном можна покращити, якщо імпортери з Алжиру наблизять вимоги імпорту зерна до загальноприйнятних ринкових стандартів. Про це повідомила «Українська зернова асоціація» (УЗА) на своїй сторінці у Facebook.

Президент УЗА Микола Горбачьов наголосив, що двосторонню торгівлю зерном можна значно покращити, якщо алжирська сторона наблизить свої тендерні вимоги до імпорту зерна до загальноприйнятних ринкових стандартів, зокрема до рівня інших країн Північної Африки.

«Сьогодні Алжир встановив тендерні вимоги до імпорту пшениці на рівні, який чорноморський регіон фактично не може виконати. Саме тому Україна експортує зовсім незначний обсяг зерна до країни. Минулого 2020/2021 МР Україна експортувала лише більш як 200 тис. т зерна», — зазначив він.

Читайте за темою: Експерти розповіли, якою буде ціна пшениці після різкого здорожчання

На думку експертів УЗА, збільшення показника зерен, пошкоджених комахами (клопом черепашкою), до рівня 1%, як у більшості країн імпортерів пшениці з Північної Африки, значно збільшить обсяг пропозиції для Алжиру з України. Так, наприклад, для Марокко цей показник лімітовано у 1%, для Тунісу він взагалі не лімітується, а для Єгипту він також становить 1%.

«Представники Алжиру наголосили, що через зміни клімату, країна потребуватиме збільшення імпорту зерна, і Україна могла б стати їхнім партнером», — підсумували в УЗА.

Нагадаємо, що експерти прогнозують збільшення експорту кукурудзи для України.

 

 
Виконано за допомогою Disqus