Мінагрополітики пропонує втричі зменшити вартість води для зрошення

8 жовтня 2021 81 0
Мінагрополітики пропонує втричі зменшити вартість води для зрошення

Мінагрополітики пропонує зменшити вартість складової електроенергії у тарифі на воду для потреб аграріїв під зрошення. Про це йдеться у матеріалі «Розвиток зрошення в Україні: здешевлення води та ліквідація плати за повторне підключення насосних станцій», пише Kurkul.com.

Для цього Мінагрополітики пропонує внести зміни в діючу систему тарифів на електроенергію для промисловості та вартість послуг з розподілу електричної енергії.

Класи напруги для споживачів електричної енергії:

  • I клас — ступінь напруги 27,5 кВ та більше. Приєднані безпосередньо до електростанцій. У категорію потрапляють промислові підприємства зі споживанням 150 млн кВт.год/місяць;
  • II клас — ступінь напруги менш як 27,5 кВ.

Читайте також: Фермер назвав найефективніший метод боротьби із посухою

Мінагрополітики пропонує два шляхи переведення інфраструктури зрошення на I клас напруги

  • 1.Технічна модернізація ліній електропередач (ЛЕП), які йдуть до насосних станцій та іншого обладнання, для підняття ступеня напруги в них до рівня не менше 27,5 кВ.

Практично не можливо здійснити, оскільки охоронні зони більш потужніших ЛЕП є більшими за поточні, а можливості надання додаткових земельних ділянок для їх розширення, як правило, немає.

  • 2. Прийняття рішення НКРЕ щодо віднесення водогосподарських організацій до I клас споживачів, як це зроблено щодо промислових підприємств зі споживанням 150 млн кВт. год/місяць, а також щодо споживачів, які безпосередньо приєднані до електростанцій.

«За підрахунками Інституту водних проблем і меліорації НААН, після переходу з II на I клас напруги вартість води для зрошення стане меншою на 30%», — йдеться у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus