Дефіцит кормової бази на полях сприяє розселенню мишоподібних гризунів — UKRAVIT

1 листопада 2021 232 0
Дефіцит кормової бази на полях сприяє розселенню мишоподібних гризунів — UKRAVIT
Depositphotos

Погодні умови, що в осінній період склалися по всій Україні, та дефіцит кормової бази сприяють розселенню мишоподібних гризунів. Про це розповіли фахівці UKRAVIT SCIENCE PARK.

Як зазначається, наразі в різних ґрунтово-кліматичних зонах в посівах озимих зернових культур і ріпаку відзначають від поодиноких нір до 1-3 колоній мишоподібних гризунів на гектарі. В багаторічних травах, угіддях, лісосмугах, неорних землях в різних областях нараховують 1-4, максимально — 5-6 нір, а в Рівненській області — до 9 жилих колоній на гектарі.

У Степу механічно не оброблені площі після збору кукурудзи, соняшника, зернових колосових культур в кількості 2 курганчика на гектар заселяє курганчикова миша. І, як відзначають фахівці UKRAVIT SCIENCE PARK, така ситуація створює значну загрозу пошкодження культур, яка зберігатиметься й надалі.

«Поширеності гризунів мимовільно сприяють й самі аграрії: йдеться про нульовий або мінімальний обробіток ґрунту, відсутність зяблевої оранки, несвоєчасне прибирання пожнивних решток, неякісне, із втратами, збирання врожаю, порушення сівозміни. В комплексі ці фактори створюють передумови для втрати суттєвої частки майбутньої врожайності. Крім того, гризуни, як відомо, є переносниками великої кількості хвороб, що є небезпечним для людини. Тому в осінній період необхідно обов’язково вжити відповідних заходів щодо контролю їх чисельності», — розповів керівник агрономічного департаменту компанії Олександр Мигловець.

Для боротьби зі шкідливими мишоподібними гризунами (окрім видів, що охороняються законом) в посівах озимих культур, багаторічних травах і насадженнях, а також у місцях зберігання Олександр Мигловець рекомендує ретельно моніторити ситуацію і при перевищенні рівня ЕПШ застосувати родентицид для приготування отруйних принад Бродівіт (бродіфакум, 0,25%).

«Його діюча речовина володіє кишковою дією та є антикоагулянтом другого покоління, механізм дії якого полягає в порушенні утворення вітаміну К1, необхідного для продукування білків протромбінового комплексу. Відповідно, після вживання у гризунів порушується згортання крові, що призводить до підвищеної схильності до кровотеч і подальшої загибелі. А за рахунок новітніх допоміжних речовин і сучасної препаративної форми препарат відмінно утримується на зерні, забезпечуючи високу ефективність», — пояснив фахівець.

Бродівіт гарантовано знищує всі види мишоподібних гризунів. При цьому він не токсичний для корисних мікроорганізмів, не накопичується в об’єктах навколишнього природного середовища і, відповідно, є безпечним для довкілля. Суттєвою перевагою родентициду є надзвичайно простий спосіб приготування отруйної принади — із можливістю використання протруювальних машин. Важливо, що при приготуванні принади не утворюється пил, що забезпечує безпечні умови праці.

Читайте також: Фахівець розповів, як уникнути осіннього забур'янення озимих культур

Виконано за допомогою Disqus