У справі замаху на міністра Лещенка знайдено протиріччя

21 грудня 2021 172 0
Роман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства
Kurkul.comРоман Лещенко, міністр аграрної політики та продовольства

Американському фермеру з Північної Дакоти Курту Гросансу загрожує довічне ув’язнення за нібито підготовку замаху на міністра Романа Лещенка. У справі знайдено протиріччя у версіях обох сторін. Про це пише Latifundist.com, з посиланням на «НВ».

Нагадаємо, 18 листопада 2021 р. стало відомо про підготовку замаху на міністра аграрної політики Романа Лещенка. Фермеру Курту Гросансу та його помічниці Олені Богач оголосили підозру за чотирма статтями — викрадення людини, вимагання, завдання тяжких тілесних ушкоджень і підготовка вбивства. Підозрюваним може загрожувати довічне ув’язнення або до 15 років за ґратами.

Як зазначається, слідство вважає, що Курт Гросанс хотів повернути гроші, які у нього взяв Роман Лещенко. Для цього він за $150 тис. винайняв «колектора» Дмитра Коваленка, який втік.

«Версія підозрюваних прямо протилежна — причому не лише версії поліції, а й одна одній. Олена Богач стверджує, що виконувала усі накази Курта Гросанса. Фермер переконує, що просто хотів повернути гроші і ніяких вбивств не замовляв», — йдеться у матеріалі.

Згідно з даними, після того, як Роман Лещенко влаштувався на роботу до Курта директором «Гросанс» у 2018 р., з компанії почали виводитися гроші.

«Відповідно до банківських переказів, які перевіряли суди України, Лещенко перевів близько $250 тис. (понад 6 млн грн) з «Гросанс» у власну компанію «Прогрес». Гроші були перераховані в межах поворотної фінансової допомоги строком на 1 рік. Своєю чергою Лещенко стверджує, що Гросанс знав про перекази», — повідомляє «НВ».

За словами адвокатів Курта Гросанса, кошти переводилися без дозволу і відома фермера. Як випливає з судових документів, від імені «Гросанс» договори підписував сам Лещенко, а від імені «Прогрес» його довірена.

Захист американця вважає, що Роман Лещенко діяв як представник «Гросанс» в інтересах «Прогрес», представником якого він одночасно і був. На думку адвокатів американця, це саме по собі суперечить Цивільному кодексу, який визначає повноваження представника компанії.

«Згідно із заявою міністра, всі гроші було повернуто. Інша сторона вважає, що це не зовсім так. Адвокат Курта Гросанса, Олексій Муравйов пояснює, що протягом терміну, визначеного у документах — один рік — Роман Лещенко не повертав гроші. Гроші було повернуто аж в травні 2020-го», — зазначається у виданні НВ.

Читайте також: Чотири речі, які ви маєте знати про замах на міністра Романа Лещенка

Повідомляється, що адвокат захисту не згоден з твердженням Романа Лещенка про те, що він нібито виграв у Курта Гросанса всі суди. Нині 3 позови залишаються актуальними, один з них — позов на 27 млн грн — безпосередньо до компанії Романа Лещенка «Прогрес». Ще два позови — на 3 млн 600 тис. грн та на 700 тис. грн — стосуються безпосередньо Романа Лещенка та не прийняті Господарським судом міста Києва до розгляду.

За інформацією, слідство вважає головним мотивом підготовки замаху на Романа Лещенка те, що Курт Гросанс хотів повернути гроші і не міг цього зробити через суд.

«Адвокат Гросанса Олексій Муравйов, додає, що скарга яку вони подали, грунтувалася на прикладі дуже схожої справи, який той же суд навіть. Він повідомляє, що ситуація з Гросансом ідентична, але чомусь у випадку Курта, суд пішов зовсім іншим шляхом», — пише «НВ».

Захисники фермера також звертають увагу на те, що у цих фрагментах немає ні його реплік, ні реплік Олени Богач, коли вона перекладала йому інформацію з англійської.

Повну версію матеріалу читайте на «НВ».

Виконано за допомогою Disqus