Україна стала світовим лідером на ринку дронів

13 січня 2022 270 0
DroneUA став переможцем премії The Global Best Contribution Award
DroneUADroneUA став переможцем премії The Global Best Contribution Award

Компанія DroneUA за результатами роботи у 2021 р. стала переможцем премії The Global Best Contribution Award, яку компанія XAG проводила серед офіційних дистриб'юторів. Про це в ексклюзивному коментарі для Kurkul.com розповів засновник компанії DroneUA Валерій Яковенко.

За його словами, це перша щорічна премія компанії XAG і конкурс, в якому беруть участь усі міжнародні ринки китайського бренду — лідера у виробництві сільськогосподарської робототехніки.

«Ми стали переможцями цієї премії, і, чесно кажучи, ця премія відноситься не лише до DroneUA, але й до всього українського агросектору. У 2021 році я вважав, що Україна задає тренд у розвитку агротехнологій для всієї Європи, але за фактом ми впливаємо на весь світ», — розповів Валерій Яковенко.

Валерій Яковенко, засновник компанії DroneUA

Як він зазначив, саме Україна стала ринком із найстрімкішими показниками зростання та найвищим рівнем впровадження технологій дронів у всьому світі, обігнавши такі країни як:

  • Бразилія;
  • Мексика;
  • В'єтнам;
  • Індонезія;
  • Таїланд.

«Подібний прогрес став можливим завдяки багатьом факторам, але один з основних — відкритість ринку до інновацій, нових технологій та блискавична швидкість у прийнятті рішення на рівні агровиробників», — пояснив фахівець.

До слова, за 2021 р. ринок дронів XAG в Україні зріс до 60%. Причиною цього Валерій Яковенко називає екосистемність, якість обладнання та орієнтованість на агровиробників. За його словами, на окремих тестових майданчиках в Україні застосування технології дронів XAG показало можливість отримання до 10% додаткової врожайності на соняшнику.

Як він зазначив, на стрімкий розвиток технологій також вплинули зміни клімату. Агродрони можуть працювати вночі та при надмірній зволоженості, коли традиційна техніка не може заїхати у поле. Завдяки використанню дронів можна зменшити об'єми використання хімікатів на 30% і води на 95%, що важливо для регіонів із посушливим кліматом. 

«Ринок дронів у сільському господарстві майбутнього — це не ринок літаючих пристроїв, це ціла система робототехніки, яка створює умови для автономного та ефективного землеробства, де боротьба йде не лише за високу ефективність та врожайність, а й за зниження впливу людського фактора та роботизацію процесів», — підсумував Валерій Яковенко.

Нагадаємо, компанія XAG відкрила передзамовлення на новинку 2022 р. — флагманську модель дрона XAG V40. 

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus

Матеріали за темою