Ціни на мінеральні добрива можуть стабілізуватися у червні — експерти

25 січня 2022 7291 0
Ціни на мінеральні добрива можуть стабілізуватися у червні — експерти
Depositphotos

Ціни на добрива досягли рекордного рівня у 2021 р., що значно вплинуло на виробничі витрати фермерів. За прогнозами аналітиків із Молдови, після досягнення максимальних рівнів у листопаді-грудні 2021 р. у всьому світі спостерігалося невелике зниження цін. Про це пише Kurkul.com, з посиланням на agrobiznes.md.

Як зазначається, карбамід, який на початку 2021 р. продавався на міжнародних біржах по $280/т, максимум $934 було досягнуто 19 листопада, а в п'ятницю 14 січня 2022 р. ціна склала $817,5.

За інформацією видання, фермери північної півкулі вже частково покрили свої потреби і поки що можуть почекати з подальшими закупівлями. В результаті в США відбулося зниження цін на відміну від європейського ринку, де ціни поки що впали лише приблизно на $20/т через проблеми з обмеженими енергетичними ресурсами, що впливають на виробництво.

Читати за темою: На українському ринку з’явився новий препарат для ріпаку

Деякі аналітики прогнозують стабілізацію і в Євросоюзі, якщо ціна на газ продовжуватиме падати протягом 2-3 місяців, щоб заводи з виробництва добрив змогли продовжити роботу.

«Політична невизначеність, однак, як і раніше, має важливе значення на глобальному ринку імпортних добрив, оскільки різні уряди приймають різні рішення», — зазначають експерти.

Фактором підтримки світових цін є ситуація у Китаї. Як ми вже писали, Китай обмежуватиме діяльність заводів через занадто високий рівень забруднення повітря до Олімпійських ігор.

Нагадаємо, окрім того, деякі європейські компанії оголосили, що припинять закуповувати калій у Білорусі («Білоруськалій») до 1 квітня, оскільки міжнародні санкції унеможливили продовження торгівлі. На імпорт добрив із Росії впливають встановлені квоти.

На думку експертів, було б розумно очікувати на падіння цін наприкінці сезону їх масового використання, коли попит знизиться, інакше кажучи, в червні-липні. З іншого боку, очікувати на повернення цін річної давності не варто, враховуючи посилення інфляції.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus