Фахівці порадили, як захистити зернові та зменшити кількість фунгіцидних обробок

17 травня 2022 1426 0
Протруйник Систіва, захист зернових колоскових
Протруйник Систіва, захист зернових колоскових

В умовах воєнного стану, коли вихід в поле, особливо в умовах Сходу і Півдня України, є справжнім Подвигом, а дефіцит мінеральних добрив і палива спонукає до оптимізації витрат і перегляду технологій, фахівці радять використовувати протруйники, щоб оптимізувати виробництво. Про це йдеться у матеріалі «Систіва®: чим складніша ситуація — тим більша віддача» на Kurkul.com.

Як зазначається, фунгіцид-протруйник для обробки насіння озимих та ярих зернових колосових Систіва® позитивно впливає на ріст і розвиток зернових колосових: потужніший розвиток кореневої системи та стимулювання кущення, підвищення концентрації хлорофілу та стимулювання засвоєння азоту, захист від хвороб сходів і листя упродовж осінньо-весняної вегетації, підвищення продуктивності колоса та урожайності в цілому. При цьому, чим критичніші умови вегетації, тим чіткішими стають переваги від введення Систіва® в технологію захисту зернових колосових.

Переваги препарату:

  • забезпечує довготривалий та комплексний контроль листкових хвороб одразу після проростання насіння і до появи прапорцевого листка;
  • знижує кількість фунгіцидних обробок по вегетації тим самим даючи змогу заощадити час та ресурси;
  • забезпечує AgCelence®-ефекти: кращий розвиток кореневої системи, підвищення стійкості до стресових умов (посуха, нестабільний температурний режим тощо), подовження періоду активної вегетації;
  • унікальна мобільність діючої речовини забезпечує надійний та довготривалий ефект.

Згідно з даними фахівців, після використання протруйника на посівах були відсутні хвороби — кореневі гнилі і ураження сніговою пліснявою, значно менше або відсутнє взагалі пошкодження септоріозом листя (озимої пшениці) і сітчастою плямистістю, ринхоспоріозом (озимого ячменю) та краще збереження нижнього ярусу листя.

Читайте також: Захист зернових від сівби до виходу в трубку

Крім того, у таких посівах змінюється концепція до використання азотних добрив.

«Адже посіви, які вже з осені сформували достатню кількість потенційно продуктивних пагонів на одиниці площі, не потрібно докущувати навесні і ми можемо зосередитися на формуванні високопродуктивного колоса. Зокрема, азотні добрива, які планувалися до внесення по мерзлоталому ґрунту або на початку кущення після відновлення весняної вегетації, можна змістити на період виходу в трубку, коли відбувається закладка колосків в колосі і квіток. Тим самим отримати колос з вищою озерненістю при менших ресурсних затратах», — зазначають фахівці.

Також із використанням Систіва® стає більш гнучким питання фунгіцидного захисту. Адже відсутність інфекційного фону дозволяє відтермінувати, а на стійких сортах до хвороб — відмовитися від фунгіцидної оброки у кінці кущення-початку виходу в трубку. Це дозволяє заощадити матеріальні ресурси на придбання і внесення фунгіцидів, а також, оптимізувати процес застосування фунгіцидів, гербіцидів і регуляторів росту.

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2022 р.

Виконано за допомогою Disqus