Реклама

Визначено пріоритетні регіони із розмінування земель

9 березня 2023 66 0
Визначено пріоритетні регіони із розмінування земель
wikimedia.org

На сьогодні пріоритетним регіоном із розмінування визначено Миколаївську область. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський, пише пресслужба Мінагрополітики.

«Наразі в першу чергу спеціалісти з розмінування працюють із 3 тис. га овочевих земель у регіоні. До процесу підключено 9 іноземних операторів та вітчизняних фахівців», — зазначив очільник відомства.

За словами Миколи Сольського, перелік із територій, які розміновуватимуть в першу чергу, формує ОВА, відтак сформовані заявки вона передає до Мінагрополітики й ДСНС. 

Також він додав, що невдовзі стартує пілотний проєкт, який Мінагрополітики реалізовуватиме спільно з ФАО.

«Так, пілотною областю з розмінування в межах нього стане Харківська. Заявки прийматимуться через ДАР, анонс та всі подробиці щодо умов участі в програмі незабаром будуть оприлюднені на сайті Міністерства», — повідомив міністр.

Найскладнішою ситуація з розмінуванням залишається на Харківщині та Херсонщині. Як повідомив заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький, там заміновано понад 1 млн га території.

«Їх можна розділити на два типи. Перший — там, де була лінія фронту, це 80%-90% замінованих площ. Другий — в тилу, там менший відсоток. Щодо останніх, є план все ж встигнути засіяти. А ті 200-300 тис. га, які були на лінії зіткнення, на жаль, цього року ще не вдасться ввести в обіг», — зауважив Тарас Висоцький.

Читати за темою:

© Юлія Немцева, Kurkul.com, 2023 р. 

Виконано за допомогою Disqus

Реклама