На Херсонщині ціна на воду для зрошення збільшиться на 20%

23 березня 2016 80 0
На Херсонщині водний комплекс готовий до подачі води на 100%
kurkul.comНа Херсонщині водний комплекс готовий до подачі води на 100%

У Херсонській області в середньому по всім водним господарствам ціна на подачу води з урахуванням сплати за електроенергію підніметься на 20% (близько 4 коп. за кубометр) в порівнянні з минулим роком. Це стало відомо під час чергового засідання робочої групи з вирішення проблемних питань щодо ефективного використання зрошуваних земель та меліоративних систем області, повідомляє прес-служба Херсонської ОДА.

За словами в.о. начальника Херсонського управління водних ресурсів Ігоря Андрієнка, весь водний комплекс готовий до подачі води на 100%. Крім того, в цьому році укладено близько 800 договорів з аграріями на подачу води для поливу.

Стосовно проблеми, яка була озвучена на минулому засідання, а саме: сільськими радами Щасливцевого (Генічеський район), Брилівки та Ювілейного (Цюрупинський район), на території яких проходить водний канал, було збільшено до 5% рівень податку на землю. У результаті цього керівництво водоканалу було змушено включити витрати на сплату податку за землю до собівартості води, що у свою чергу привело до росту тарифу на воду, яку купують аграрії для зрошення.

Голова постійної комісії облради з питань земельних відносин та екології Сергій Рибалка розповів, що з головами вищезазначених селищних рад уже було проведено робочі зустрічі, вони пообіцяли знизити відсоткову ставку до 1%.

Крім того, він наголосив, що від облдержадміністрації та облради буде направлено лист до депутатів Верховної Ради України з проханням внести зміни до Податкового Кодексу України у частині відміни сплати податку на землю організаціям, які фінансуються з державного бюджету.

Виконано за допомогою Disqus

+ 29° ... + 19°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

54%