Гройсману направили листа з вимогою врегулювати ціни на молоко

24 червня 2016 92 0
На Запоріжчині гострилася ситуація з закупівельними цінами на молоко
organic.uaНа Запоріжчині гострилася ситуація з закупівельними цінами на молоко

Депутати Мелітопольської районної ради написали звенення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо державного регулювання закупівельної ціни на молоко, пише прес-служба Мелітопольської районної ради.

«Ми, депутати Мелітопольської районної ради, підтримуємо антикризовий план дій уряду до 2017 р., зокрема, серед основних положень якого є і підтримка села. Звертаємось до Вас стосовно урегулювання ціни на закупівлю молока від населення. Для багатьох селян молоко — це основний заробіток. Зараз його вартість нижча за вартість води», — зазначено у зверненні.

Сьогодні, у Мелітопольському районі, молоко від населення закуповується підприємствами різних форм власності та фізичними особами, в основному, за ціною до 2,50 грн/л. Люди вимагають аби ціну на молоко підвищили, сказано у повідомленні.

«Особисті селянські господарства вимушені продавати молоко за збитковою вартістю, тоді як роздрібні ціни на молоко у закладах торгівлі у 3-5 разів вищі. За таких умов утримання великої рогатої худоби у господарствах населення стає нерентабельним, особливо в умовах різкого підвищення цін на електроенергію, газ, корма для худоби. Нині це актуальна проблема, адже для більшості селян продаж молока є засобом для виживання», — йдеться у звененні.

Також додається, що питання підвищення закупівельної ціни на молоко від господарств населення неодноразово піднімалося перед молокопереробними підприємствами, однак їх зростання не відбувалось, тому питання потребує врегулювання на законодавчому рівні.

«Вважаємо, що Україні потрібна комплексна державна програма підтримки відродження та розвитку тваринництва і, у першу чергу, великої рогатої худоби. Також мають бути визначені заходи щодо формування системи переробки молочної продукції на місцях, у регіонах, у районах», — зазначається у зверненні.

Також додається, що сьогодні у багатьох країнах на пострадянському просторі активно використовують контейнерні молокопереробні цехи на 3-5 т. Завдяки державним програмам приватні підприємці, кооперативи беруть їх у лізинг на 5-10 років з подальшим викупом На нашу думку, комплексна державна програма повинна передбачити допомогу людям і для поліпшення стану утримання худоби, в автоматизації процесу доїння тощо. Сьогодні в Україні є випадки, коли сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи за допомогою донорських проектів, придбали мобільні доїльні установки, завдяки яким корів можна доїти прямо на полі – одразу по кілька корів. І тоді молоко якісне, там немає доступу до повітря, витримуються всі санітарно-гігієнічні норми, і воно йде по вищій ціні.

«З метою врегулювання ситуації на ринку молока, заохочення селян утримувати худобу та підтримки сільського населення, просимо Вас ініціювати внесення змін до законодавчих актів України щодо державного регулювання закупівельної ціни і встановлення нової мінімальної закупівельної ціни на молоко від населення та підтримки села, а також підготовки та прийняття комплексної державної програми підтримки відродження та розвитку тваринництва», — підсумовується у зверненні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 37° ... + 23°

Вітер

2.4м/с

Опади

0мм

Вологість

58%

Матеріали за темою