На Сумщині презентовано програму розвитку агросектору-2020

26 липня 2016 69 0
Метою програми є підтримка створення доданої вартості місцевими товаровиробниками
Сумська ОДАМетою програми є підтримка створення доданої вартості місцевими товаровиробниками

На Сумщині презентовано програму розвитку агросектору-2020, пише прес-служба облдержадміністрації.

За словами заступника голови облдержадміністрації Миколи Подопригори, який презентував програму, її метою є підтримка створення доданої вартості місцевими товаровиробниками. Серед завдань – сприяння зайнятості сільського населення та підвищення якості життя на селі, створення інформаційного середовища для аграріїв і залучення інвестицій у розвиток агропромислового комплексу та сільських територій. Інструментами реалізації поставлених завдань є фінансова допомога, організаційна підтримка та комунікаційна складова.

«Ми намагалися зробити не декларативний, а прикладний і реальний для реалізації документ. Тому презентуємо його перед широким загалом, аби почути думку спеціалістів і врахувати їх пропозиції та зауваження», – зазначив він.

Особлива увага приділена комунальним переробним підприємствам у громадах, зокрема молокопереробці, ягідництву, органічному землеробстві та репродукції у тваринництві та рослинництві.

«Інвестиції плануємо залучати на рівні кластерів. Наприклад, на півночі перспективними є текстильна і луб’яна промисловість, на півдні – відновлення вівчарства, а також цукрова галузь», – пояснив Микола Подопригора.

Для успішної реалізації поставлених завдань програма передбачає реформування державних органів галузі АПК і зміщення акцентів на функції надання сервісних послуг суб’єктам підприємницької діяльності, з урахуванням наукових розробок установ області.

«Програма розвитку АПК-2020 – один із ключових інструментів для розвитку сільських територій у форматі територіальних громад. Це продукт спільної роботи професійних менеджерів, науковців та аграріїв. Він повністю корелюється з викликами сьогодення і включає підтримку різних напрямків господарської діяльності, підвищення якості життя на селі, залучення інвестицій, підтримки зайнятості населення через реалізацію приватних ініціатив та комунальних переробних підприємств тощо», – зазначив голова облдержадміністрації Микола Клочко.

Виконано за допомогою Disqus

+ 23° ... + 19°

Вітер

2.4м/с

Опади

5.1мм

Вологість

61%