На Полтавщині відкрили міні-завод з переробки молока

29 липня 2016 117 0
Завод має потужності для виготовлення практично всього асортименту молочної продукції
kolo.poltava.uaЗавод має потужності для виготовлення практично всього асортименту молочної продукції

У с. Стасі Диканського району (Полтавська область) відкрили міні-завод з переробки молока, повідомляє «Коло».

Від задуму до реалізації цього проекту минулого всього півроку. Тепер підприємство, розташоване у приміщенні площею близько 150 кв. м., має потужності для виготовлення практично всього асортименту молочної продукції, крім твердих сирів.

Створення міні-заводу з переробки молока стало можливим за співпраці Асоціації сприяння розвитку і співробітництва Ізраїль — Україна та країн СНД із Полтавською облдержадміністрацією. Саме ізраїльське обладнання, як одне із найкращих у світі, вирішили поставити у цеху.

Від початку активної фази реконструкції приміщення, встановлення обладнання до запуску цеху минуло чотири місяці.

Генеральний директор Геннадій Головін акцентує увагу на тому, що ізраїльська техніка американського стандарту дає виробляти натуральну продукцію без додавання консервантів, ароматизаторів, згущувачів та інших домішок. У цех молоко потрапляє вже фактично позбавленим будь-якої хімії.

За рахунок невеликих обсягів виробництва, пояснює він, на підприємстві не прагнуть до збільшення надоїв.

«Зеленого конвеєра ми не скасовували, ми не прагнемо великих надоїв. Маємо 6,6-6,7 тис. л із корови на рік. Цей проект – це не проект бізнесу. Корови пасуться сім місяців на зеленій траві, споживають кератин і ми маємо у нашому регіоні сировину найвищої якості. Наші корови із хімічних елементів їдять тільки натрій хлор – звичайну сіль. Поля, де випасають корів чи заготовляють сіно, не обробляють хімікатами», — зазначив він.

Далі, вже на етапі виготовлення продукції, притримуються традиційних технологій. Наприклад, йогурт без додавання згущувачів, витримують у спеціальній камері протягом 20 год. Термін придатності продукту – сім діб. Усього тут вже налагодили виробництво 18 видів продукції.

Якість та смак нової марки за два тижні оцінили мешканці Стасів. Поки підприємство продає свою продукцію лише в магазині, розташованому прямо біля цеху.

За словами директора департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Геннадія Фролова, нині в Полтавській області кілька підприємців-фермерів зацікавилися ідеєю будівництва таких міні-цехів із переробки молока.

Виконано за допомогою Disqus

+ 24° ... + 19°

Вітер

3.2м/с

Опади

0мм

Вологість

72%