Аграріям Запоріжчини радять об'єднуватися у кооперативи — думка

26 серпня 2016 62 0
Кооперативи відкривають перед аграріями нові можливості
sdelanounas.ruКооперативи відкривають перед аграріями нові можливості

Для отримання високих цін на молочну продукцію тваринникам треба об’єднуватися у кооперативи. Таку думку висловив головний спеціаліст відділу організації виробництва сільськогосподарської продукції та економічного аналізу управління АПК Мелітопольської РДА Максим Борисов, пише «Новий світ».

Тваринники Мелітопольського району утримують 7 тис. 906 голів свиней, 6 тис. 530 утримує сільське населення. Наразі м’ясокомбінати купують у сільгоспвиробників м’ясо в живій вазі за ціною 24,26 грн за 1 кг, яловичина — 26,28 грн.

«Кооператив дає можливість отримати в оренду від молокозаводів спеціальні охолоджувачі молока. Але це можливо тільки у разі, якщо переробне підприємство співпрацює з юридичною особою.Головною проблемою скорочення поголів’я великої рогатої худоби в підприємствах Мелітопольського району спеціалісти вважають високу ціну на корми», — сказано у повідомленні.

Також на сьогодні діє обласна програма з виплати дотацій сільгосппідприємствам за приріст поголів’я вівцематок — 250 грн. за 1 голову, корів — 5 тис. грн… за 1 голову.

«Але ці дотації можливі лише для сільгоспвиробників. До того ж така програма не користується попитом в Мелітопольському районі, бо в її умовах чітко прописано, що протягом трьох років не можна зменшувати кількість поголів’я тварин. А наші тваринники не можуть бути впевнені в тому, що завтра вони зможуть утримати таку ж саму кількість тварин», — зазначив Максим Борисов.

Наразі сільські господарства Мелітопольського району заготовляють великі обсяги кормів для потреб тваринництва.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 17°

Вітер

2.5м/с

Опади

0мм

Вологість

60%