Моніторинг небезпечної хвороби ВРХ обійдеться Україні у 350 млн грн

3 вересня 2016 23 0
Витрати на моніторинг заразного вузликового дерматиту сягнуть $350 млн.
uk.wikipedia.orgВитрати на моніторинг заразного вузликового дерматиту сягнуть $350 млн.

У разі реальної загрози заразного вузликового дерматиту (ЗВД) вакцину в Україну можна завести упродовж двох днів, при цьому навіть не потрібна її реєстрація. Українським законодавством передбачені подібні надзвичайні обставини.Про це повідомив Віталій Башинський, консультант ФАО з питань безпеки та ветеринарії, повідомляє Мilkua.

Також експерт наголосив, що усі вакцини, рекомендовані проти нодулярного дерматиту, «живі». Це означає, що при першому введені вакцини тварині Україна автоматично втратить статус вільної від нодулярного дерматиту зони.

Під час вакцинації в буферній зоні кожна щеплена тварина має бути ідентифікована і має бути створений реєстр щеплених тварин. Якщо цього не робити, то країна може втратити право експорту яловичини на три роки, доки не встановить повністю контроль над захворюванням.

«Україна повинна розуміти, якщо вона береться за вакцинацію, то має пройти усі процедури від початку і до кінця. Обов’язково має бути програма не тільки вакцинації, а й обов’язкової ідентифікації і реєстрації тварин. Приблизні витрати лише на моніторинг можуть становити 350 млн грн», — пояснює експерт.

Подібні рішення приймають лише на рівні РНБО, мають бути призначені відповідальні за вакцинацію особи.

«Треба подякувати Асоціації виробників молока, тому що вона проявила ініціативу, вчасно відреагувала на загрозу і направила офіційні листи-звернення до президента, прем'єра, РНБО. Поки що на ці листи немає належної реакції, але питання не можна залишати без уваги», — сказав Віталій Башинський.

Разом із тим експерти ФАО, що стикалися зі спалахами ЗВД у Балканських країнах, попереджають: якщо вірус поникне на територію України, орієнтовна втрата промислового стада ВРХ у господарствах, що переживуть спалах, складе:

  • падіж продуктивних тварин — 40−70%,

  • пожиттєве зниження продуктивності — 30−40%,

  • падіж телят — до 90%,

  • повна утилізація молока на період карантину — 28 днів.

Виконано за допомогою Disqus

+ 15° ... + 4°

Вітер

3.6м/с

Опади

0мм

Вологість

35%