Інститут зернових культур НААН представив нові гібриди кукурудзи

5 вересня 2016 115 0
Інститут презентував до 40 видів кукурудзи
kurkul.comІнститут презентував до 40 видів кукурудзи

Десяток нових гібридів кукурудзи було представлено Інститутом зернових культур НААН України у рамках «Дня інноваційних розробок — 2016», який пройшов 2 вересня у м. Дніпро, повідомляє Latifundist.com.

У цілому Інститут презентував до 40 видів кукурудзи, як середньостиглих, так і середньопізніх. З нових гібридів були представлені сорти ДН Зоряна (ранньостиглий, ФАО 190), ДБ Хотин (середньостиглий, ФАО 250), ДН Галатея (середньостиглий, ФАО 260), ДН Дніпро (середньостиглий, ФАО 300) та Дн Гетера (середньопізній, ФАО 420). Усі вони занесені до Реєстру сортів рослин України з 2015 р.

За словами академіка-секретаря відділення рослинництва НААН Миколи Роїка, ці та інші сорти кукурудзи Інституту зерна (раніше називався Інститутом кукурудзи) кращі конкурентів.

«Гібриди, створені в Інституті зернових культур найкращі, вони не мають аналогів. Усі вони дають від 12 т/га кукурудзи», — резюмував він.

Про переваги цих сортів говорить і заступник директора департаменту землеробства і технічної політики Мінагропроду Леонід Сухомлин.

«Досягнення наших учених не поступаються іноземній селекції. Наші гібриди більш адаптовані до місцевих умов. Вони також мають доступну ціну для виробника», — зазначив він.

Академік НААН Валентин Циків розповів, що за час роботи Інститут вивів майже 100 видів кукурудзи. Це все, вважає він, дозволило вирощувати кукурудзи більше і у різних кліматичних зонах.

«Якщо раніше за СРСР виробляли кукурудзи 60 млн т, то завдяки цим розробкам ми досягли 31 млн т кукурудзи в Україні. По Дніпропетровській області ми отримуємо більше 1 млн т. Ми вийшли на мільйонний рубіж кукурудзи і можемо отримувати високі і стійкі врожаї цієї культури», — підкреслив Валентин Циків.

Виконано за допомогою Disqus