Для фермерів перспективними є бобові культури — Трофімцева

17 жовтня 2016 68 0
Зернобобові культури є перспективними для виробництва малими та середніми аграріями?
wikipedia.orgЗернобобові культури є перспективними для виробництва малими та середніми аграріями?

Зернобобові культури є перспективними для виробництва малими та середніми аграріями.

Про це повідомила під час круглого столу «Бобовий бум: відповідь України на зміни глобального попиту» заступник міністра аграрної політики, продовольства України з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева, пише прес-служба Мінагропроду.

За її словами, також ці культури є цікавими для тих, хто хоче диверсифікувати своє виробництво, покращити або утримати якість своїх ґрунтів.

«Одним із пріоритетів нашої стратегії «3+5» є розвиток виробництва «нішевих» культур. Однозначно зернобобові і бобові овочі я відношу до цих нішевих культур, які можуть нам дати поштовх для диверсифікації аграрного виробництва і аграрного експорту», — повідомила вона.

За її словами, Індія є одним із найбільших імпортерів зернобобових культур з України.

«Однак, на мою думку, наша сьогоднішня статистика експорту зернобобових до Індії не відображає реального потенціалу, який ми могли б використати. Тому ми з індійськими колегами і вирішили ініціювати спільний проект з розвитку виробництва бобових культур саме під потреби індійського ринку. На цьому гігантському ринку нам потрібно конкурувати з такими гравцями, як Канада та Австралія, тому ми маємо шукати варіанти закріплення там», — зазначила заступник міністра.

Головне, вважає Ольга Трофімцева, необхідно шукати нові ринку збуту для цих культур, в тому числі розвивати внутрішній ринок, і одночасно вдосконалювати технології вирощування та переробки. Розвиток ринку бобових культур – це комплексний процес, який дасть поштовх і у інших підсекторах, таких як тваринництво (зернобобові є важливою складовою кормів).

«У рамках круглого столу було, у тому числі, домовлено про можливості співпраці Міністерства аграрної політики та продовольства України та Canada Agribusiness Platform у цьому напрямку, що дасть можливість залучати до проектів у галузі більш активно канадський бізнес», — додається у повідомленні.

Виконано за допомогою Disqus

+ 10° ... + 8°

Вітер

4.7м/с

Опади

1.3мм

Вологість

77%