Миронівський інститут пшениці розширить площу під власними сортами до 3 млн га

30 листопада 2016 92 0
Інститут у 2015 р. продав насіння озимих зернових культур утричі більше, ніж у 2014 р.
kurkul.comІнститут у 2015 р. продав насіння озимих зернових культур утричі більше, ніж у 2014 р.

Миронівський інститут пшениці ім. В. М. Ремесла планує розширити до 3 млн га площі, засіяні сортами власної селекції.

Про це в інтерв’ю The Ukrainian Farmer повідомив директор інституту Олександр Демидов, пише Аgrotimes.

За його словами, інститут у 2015 р. продав насіння озимих зернових культур утричі більше, ніж у 2014 р.

«Нинішнього року вже два місяці, як у нас немає жодного кілограма насіння озимих — усе розібрали дочиста», – зазначив Олександр Демидов.

Також додав, що сьогодні сортами миронівської селекції в Україні засівається понад 1,5 млн га.

«Через рік-півтора хочемо вийти на показник у 3 млн га, й нині активно працюємо над цим», – наголосив Олександр Демидов.

Інститут заклав 35 полігонів ярих культур і 35 полігонів озимих у 42 господарствах-партнерах, що розташовані у 20 областях України.

Сорти Миронівського інституту купують і вітчизняні агрохолдинги, і закордонні сільгоспвиробники, уточнює директор. Так, нинішнього року чотири сорти озимої пшениці придбав «Миронівський хлібопродукт». Також насіння придбали відомі аграрні гіганти «Кернел», «Ерідон» та інші.

«Ми розпочали співпрацювати із закордонними країнами. Зокрема, торік в Угорщині висіяли шість сортів озимої пшениці, чотири сорти озимого ячменю, два — тритикале. Якщо вони пройдуть сортовипробування, то будуть занесені до Державного реєстру цієї країни, яка входить до міжнародної Організації економічної співпраці та розвитку. А це означає, що ми зможемо постачати своє насіння у 63 країни світу», — розповів Олександр Демидов.

Також Миронівський інститут пшениці заклав два полігони випробувань у Молдові і вже другий рік реалізує туди своє насіння. Крім цього, співпрацює з країнами Балтії, є заявки з Білорусії.

Виконано за допомогою Disqus