Молочна проблема в Україні загострилася — експерт

30 липня 2015 89 0
Молочна проблема в Україні загострилася — експерт
Кurkul.comМолочна проблема в Україні загострилася — експерт

«Молочна» проблема в Україні цього року, як ніколи, загострилася, про це повідомив генеральний директор Українскої аграрної конфедерації Сергій Стоянов, пише Кurkul.com.

За його словами, воно завжди і раніше закуповувалося молокозаводами дешевше від «індустріального», оце «домашнє» молоко, але у зв’язку із розгортанням повномасштабної торговельної війни Росією, різким падінням «тяги» на українські молочні продукти на ринках Митного союзу, девальвацією гривні закупівельні ціни на молоко від домогосподарств, на фоні різкого подорожчання усього в країні, справді впали до «сміттєвого» рівня.

«При цьому загальновідомо, що сировинна база молокопереробної галузі України переважно складається із молока, виробленого мільйонами господарств населення, яке не відповідає чинним нормам якості (за мікробіологічними показниками бактеріального обсіменіння) та щодо якого неможливо належним чином контролювати дотримання санітарних норм у процесі утримання, доїння корів, збирання, транспортування та яке усе частіше стає об’єктом фальсифікацій», — говорить екперт.

Читати по темі: «Реальні реформи: Державну підтримку – кооперованим виробникам якісного молока!»

Також додає, що на поверхні суспільства нині лежить криза — селяни не можуть..., а заводи не хочуть…, результатом якої є різке скорочення поголів’я корів (у I півріччі 2015 р. – на 6.9%) і скорочення виробництва молока (на 6%).

«Це загрожує, з одного боку, сировинною кризою для виробництва молочних продуктів, а з іншого – соціальними негараздами через змушене вирізання населенням корів, молоко від яких становить основу недорогого харчування і хоч якогось доходу для незаможних селян – людей похилого віку, багатодітних родин та інше», — зазначає Сергій Стоянов.

Виконано за допомогою Disqus

+ 25° ... + 15°

Вітер

3.8м/с

Опади

0мм

Вологість

75%
Матеріали за темою