Віддача з гектара горіхового саду становить не менше 100 тис. грн

26 квітня 2017 264 0
Геннадій Юдін, віце-президент ВГО «Українська горіхова Асоціація»
propozitsiya.comГеннадій Юдін, віце-президент ВГО «Українська горіхова Асоціація»

На думку віце-президента ВГО «Українська горіхова Асоціація» Геннадія Юдіна, віддача підприємцю з гектара горіхового саду за сучасного рівня ціни становить не менше 100 тис. грн, пише «Пропозиція».

Для отримання додаткового заробітку з гектара саду до його вступу у товарне плодоношення, експерт рекомендує використовувати міжрядні посадки — комбінації волоського (грецького) горіха та фундука, горіха та ягідника тощо.

«Щоб закласти горіховий сад, стартувати слід мінімум із 2 га насаджень. При цьому нормальний доглянутий сад, який вступив у товарне плодоношення, дасть власникові не менше 2 т/га сортових горіхів», — розповідає Геннадій Юдін.

Середня вартість одного дворічного щепленого сортового саджанця становить 340-480 грн залежно від його якості та сорту. Зараз потрібно робити посадку 12х14 м чи, як мінімум, 12х12 м.

Експерт розповідає, що кількість саджанців має варіюватися від 80 до 90 дерев на гектар, що в сумі становить не менше 36 тис. грн.

«А ще плюс підготовка землі та обсяги робіт. Якщо це наймана праця із використанням найманої техніки, то 1 га промислового саду обійдеться щонайменше у 70-80 тис. грн», — каже фахівець.

Дізнайтеся, як закласти горіховий сад і скільки це коштуватиме, у блозі Математика агробізнесу: горіховий сад від Kurkul.com

Виконано за допомогою Disqus

Київ

+ 6° ... - 4°

Вітер

3.1м/с

Опади

0мм

Вологість

81%