Рятувальники застерігають від пожеж у період жнив

28 червня 2017 67 0
Польова пожежа
112.uaПольова пожежа

В Україні розпочалась зернозбиральна кампанія.

Щоб жнива пройшли без втрат, рятувальники наголошують на необхідності дотримання протипожежних заходів у місцях збирання, переробки й зберігання зернових, ідеться на сайті Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).

Нагадаємо, що збирання врожаю вже почали аграрії Миколаївської, Херсонської та Одеської області.

Найчастіше основними причинами виникнення пожеж під час жнивної кампанії є необережне поводження з вогнем, випалювання стерні, а також порушення правил експлуатації машин та агрегатів.

«У період збирання врожаю категорично забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях. У випадку, якщо лиха уникнути не вдалося й пожежа на полі все ж таки виникла, негайно потрібно повідомити пожежно-рятувальну службу за номером «101» та приступити до оборювання осередку пожежі по периметру, щоб унеможливити поширення полум’я далі. До приїзду пожежних підрозділів необхідно намагатися самостійно ліквідувати пожежу наявними силами і засобами та пристосованою до гасіння технікою», — ідеться в повідомленні.

Рятувальники наголошують, що в період збирання врожаю категорично забороняється:

  • палити біля поля;

  • розкладати багаття на полях та поблизу них;

  • спалювати стерню, післяжнивні залишки;

  • полювати неподалік ланів;

  • допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів;

  • дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь;

  • зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння. Зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопавками;

  • обов’язкова наявність іскрогасників на тракторах.

Kurkul.com також застерігає вас, любі аграрії, що дотримання всіх вимог — це гарантія збереження врожаю від пожежі!

Виконано за допомогою Disqus