Падіння врожайності ріпака в Україні може стати плюсом для агросектору, оскільки допоможе уникнути можливих проблем зі збутом.
Таку думку висловив генеральний директор УАК Павло Коваль.
Ріпак — культура, яка майже на 95% виробляється для експорту.
«Основний споживач українського ріпаку — Євросоюз. Чому? Тому що там є обов’язкова квота на біодизель. Але є нюанс — цього року очікуються високі врожаї в Німеччині і Франції. Тобто близько 500 тис. т будуть зняті з пропозицій імпорту до ЄС», — зазначив Павло Коваль.
За його словами, падіння врожайності ріпаку в Україні може вирівняти ситуацію. Однак інший варіант розвитку подій полягає у тому, що у боротьбі за покупця українцям доведеться використовувати фактор ціни.
В цьому році, як сказав Павло Коваль, світові перехідні залишки ріпаку найменші за останні 10 років. Причому світове споживання ріпаку зростає і у нинішньому МР прогнозується на рівні 72 млн т.
«Тому по ряду культур профільні асоціації, консалтингові агентства повинні відстежувати ситуацію і інформувати виробників, щоб вони мали актуальні дані для прийняття рішень. Бо у нас питання ефективності — це питання ціни. А ціна на ряд сільськогосподарських культур формується не в Україні, а за межами. З якою собівартістю ми прийдемо на світові ринки, таким чином ми і забезпечимо свою економічну ефективність», — наголосив генеральний директор УАК.
Вибір редакції
Не пропусти останні новини!
Підписуйся на наші соціальні мережі та e-mail розсилку.