Ріпак стане лідером за рентабельністю серед олійних — експерт

140
0
Рулетка
kurkul.comРулетка

Рентабельність вирощування озимого ріпаку в Україні в 2017 р. може досягти 83%, що дозволить йому вийти на перше місце серед олійних культур.

Друге місце за рентабельністю серед дістанеться соняшнику, пише «Украгроконсалт».

Про це розповів керівник Центру стратегічних досліджень агропромислового Сумського національного аграрного університету Олександр Маслак.

«За результатами проведених розрахунків щодо вирощування озимого ріпаку, загальні господарські витрати на 1 га досягнули 15 тис. грн. При врожайності 2,5 т/га собівартість 1 т продукції складе майже 6 тис. грн. При ціні реалізації 11 тис. грн/т прибуток з 1 га досягне 12,5 тис. грн, що забезпечить рентабельність на рівні 83%», — розповів Олександр Маслак.

Дещо меншу рентабельність вчені прогнозують для соняшника.

«При традиційній технології вирощування соняшника загальні витрати на 1 га в середньому складуть 14 тис. грн. З огляду на врожайність 2,5 т/га, собівартість 1 т продукції складе 5,6 тис.  грн. При ціні продажу продукції на рівні 10 тис. грн/т дохід з одного гектара складе 11 тис. грн, що забезпечить рентабельність на рівні 79%», — зазначив експерт.

Нагадаємо, в 2016 р. вирощування олійних культур було найприбутковішим. Так, рентабельність соняшнику була 61,9%, сої — 51,8%, ріпаку — 45%.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші фермерські новини України на нашій сторінці в Facebook, на каналі Telegram, а також підписуйтесь на Куркульський вісник.

Выполнено с помощью Disqus