Молочне скотарство утримує провідні позиції на Донеччині

8 серпня 2017 109 0
Корова на пасовищі
pixabay.comКорова на пасовищі

 Молочне скотарство залишається однією із провідних галузей тваринництва в Донецькій області за підумками роботи суб’єктів племінної справи у тваринництві за І півріччя 2017 р.

Про це повідомив Департамент агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької ОДА.

Молочне скотарство Донеччини представлено 11 племінними заводами та 7 племінними репродукторами. Чисельність племінного поголів’я великої рогатої худоби складає 17 тис. голів, що на 1,7 тис. голів більше ніж у минулому році.

«Валове виробництво молока за перше півріччя цього року становить 27,7 тис. т або 69% від загального виробництва по сільськогосподарських підприємствах Донецької області», — ідеться в повідомленні.

Провідними породами в області залишаються:

  • українська червона молочна: поголів’я ВРХ по області складає 9,4 тис. голів, в т.ч. корів — 4,3 тис.голів, надій молока на корову — 3395 кг (по області цей показник дорівнює 2963 кг);
  • голштинська: поголів’я ВРХ — 3,7 тис. голів, в т.ч. корів — 2,0 тис.голів, надій на корову — 3356 кг;
  • українська чорно-ряба молочна: поголів’я ВРХ — 2,6 тис.голів, в т.ч. корів — 1,3 тис. голів, за цією породою одержано найбільшу продуктивність корів 3448 кг.

Вихід телят на 100 корів у суб’єктів племінної справи галузі молочного скотарства складає у ТОВ «Нова Нива» Нікольського району – 49 голів, СТОВ «Валер’янівське» Волноваського району – 46 голів та у ТОВ «Малиновка» Нікольського району – 43 голови. Це найкращі показники по області.

Виконано за допомогою Disqus