Аграрний фонд стримуватиме ціни на мінеральні добрива

3 листопада 2017 112 0
ПАТ «Аграрний фонд»
agrofond.gov.uaПАТ «Аграрний фонд»

ПАТ «Аграрний фонд» планує розпочати продаж мінеральних добрив, які були закуплені у підприємств групи Ostchem, що дозволило відновити роботу заводів. Про це голова правління Товариства Андрій Радченко розповів в інтерв'ю виданню «Деньги.ua», повідомила прес-служба ПАТ «Аграрний фонд».

«Ми розпочинаємо продаж мінеральних добрив, і хочу зазначити, що Аграрний фонд виконує державну функцію — стримуватиме цінові коливання на ринку мінеральних добрив. Ми не плануємо спекулювати та гнатись за високою маржинальністю. Так ми поводимось на ринку борошна, і такою ж буде наша політика на ринку мінеральних добрив. Ми будемо дивитись на собівартість плюс мінімальна зрозуміла маржа — наприклад, 5%», — зазначив Андрій Радченко.

Голова правління зауважив, що діяльність Аграрного фонду суттєво впливає на зерновий ринок країни, зокрема, допомагає стримувати цінові коливання під час жнив.

«Присутність Аграрного фонду на зерновому ринку суттєво вливає на стабілізацію цін. Наприклад, до появи Аграрного фонду в 2007-2011 рр. сезонне зниження цін на зерно було на рівні 20-40%. А в 2017 сезонне зниження було близько 4,3%. І все це завдяки нашим форвардним контрактам, коли ми заздалегідь кредитуємо аграріїв. Отже, на ринку мінеральних добрив ми теж будемо виконувати стримуючу функцію», — зазначив Андрій Радченко.

Керівник підприємства додав, що Аграрний фонд, перш за все, буде співпрацювати з аграріями.

«Ми намагаємось продавати саме кінцевому споживачу, тобто — агровиробнику. І звісно, перш за все тим, хто у нас обслуговується за форвардною програмою», — запевнив голова правління.

За його словами, наразі ПАТ «Аграрний фонд» має 258 тис. т мінеральних добрив, що складає близько 15-18% від річної потреби для аграріїв України.

Він додав, що інвестиції в мінеральні добрива були пов'язані з необхідністю порятунку хімічних заводів України та забезпечення аграріїв мінеральними добривами.

«Коли ми долучилися до інвестицій в хімічну промисловість, проблема полягала в тому, що вітчизняні хімічні заводи стояли. І тоді, не беручи до уваги всіх попередніх заборгованостей, через які заводи зупинились, ми вирішили, що наш обов'язок — підтримати наших клієнтів і партнерів — агровиробників», — додав керівник Товариства.

Виконано за допомогою Disqus

+ 21° ... + 13°

Вітер

1.3м/с

Опади

0.5мм

Вологість

83%